Mücevherde Fırsat Günleri Kapılarını Araladı

Üreticiler ile mücevher meraklılarını bir araya getiren Outlet Mücevher Fırsat Günleri, bugün kapılarını açtı.

Mücevherde Fırsat Günleri Kapılarını Araladı

Üreticiler ile mücevher meraklılarını bir araya getiren Outlet Mücevher Fırsat Günleri, bugün kapılarını açtı. 25-30 Aralık tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze’de yapılan fuarda, yüzde 70'e varan indirimlerin yanı sıra hediye ürünler, ücretsiz tamir ve bakım gibi birçok imkân sunuluyor.

Bu yıl 7. kez bu etkinliği düzenlediklerini söyleyen Sereks Fuarcılık Genel Müdürü Gökhan Yerdan, etkinliğin en önemli özelliğinin İstanbul’un ulaşılabilir bir noktasında yapılması olduğunu söyledi. Ziyaretçilerin rahat alışveriş yapabilmeleri için sabah saat 10’da açıp, akşam 8 buçukta kapanış yaptıklarını dile getiren Yerdan, "Organizasyon alanı içinde ücretsiz tamir bakım atölyemiz de var. Burada, insanlar gelip evlerindeki bozulmuş olan mücevherlerini kendi gözleri önünde tamir yaptırabiliyorlar. Aynı zamanda kredi kartına taksit problemi vardı. Şuanda o çözüldü, 4 taksit yapılabiliyor." bilgisini verdi.

Katılımcı firmaların tamamının imalat ve ihracat yapan firmalar olduğunu belirten Yerdan, "Hiçbiri dükkâncı değil. Yani bu organizasyondan sonra herkes kendi atölyelerine dönecek, tekrardan yeni ürünler piyasaya çıkaracaklar." dedi.

Fırsat Günleri'nde ilginç ürünlerin de sergilendiğini anlatan Yerdan, "Bir tanesi buffalo boynuzundan yapılan bir tesbih, bir diğeri de Allah ve Lailaheillallah yazan altın tesbih. Burada 400 bin dolardan başlayan bir yüzük ile 59,90 liraya da bir ürün var. Gelen konuklarımız her keseye göre ürün mutlaka bulacaklardır. Bu 5 günlük bir organizasyon, 30 Aralık akşamı 8’de kapanacak." diye konuştu.

Etkinliğe katılan firmalardan Tekvin Pırlanta Türkiye Satış Müdürü Ayhan Güleryüz de söz konusu etkinliğin kendileri için yılın kapanışı olduğunu söyledi. Güleryüz, "Bu yılbaşı outlet fuarı halkımıza daha uygun fiyatlarla, alım gücüne daha destek olarak ürünlerimiz üzerinden yüzde 50’lik bir indirimle halkımızın pırlantaya daha çabuk ulaşabilmesi ve daha çabuk alabilmesi için böyle çalışmalar yapıyoruz." dedi.

Üreticiden tüketiciye sertifikalı ve ihraç fazlası mücevherlerin satılacağı Outlet Mücevher Fırsat Günleri'nde, firmaların yaptığı özel kampanyalar ve indirimler dikkat çekiyor. Etkinlik, 30 Aralık Salı günü akşam 20.30'a kadar kapılarını açık tutacak.

Kaynak: CİHAN