Mübarek, Kral Abdullah ve Abbas Üçlü Zirvede Bir Araya Geldi

Mübarek, Kral Abdullah ve Abbas Üçlü Zirvede Bir Araya Geldi

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Ürdün Kralı Abdullah Kahire'de Bir Araya Geldi.

Mübarek, Kral Abdullah ve Abbas Üçlü Zirvede Bir Araya Geldi

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Ürdün Kralı Abdullah Kahire'de bir araya geldi.

Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek, Ürdün Kralı Abdullah ve Filistin Devlet Başkanı Abbas, Mübarek'in ev sahipliğinde Mısır'ın başkenti Kahire'de üçlü bir görüşme gerçekleştirdi. Üçlü, Ortadoğu barışı için atılması gereken adımların neler olabileceği değerlendirmesi yaptı. Görüşmeden sonra basın mensuplarına açıklama yapan Abbas, Mübarek'in barış için çabalarının Gazze'deki durumu biraz olsun iyiye götürdüğünü, fakat bunun tek başına yeterli olmadığını söyledi. Abbas, "Mısır'ın, roket saldırılarının durması ve Gazze sınırının açılması yönündeki çabaları sürüyor. Ancak henüz net bir sonuç alınabilmiş değildir" dedi. Mısır Dışişleri Bakanı Ahmed Ebu Geyt ise, ülkesinin öncelikle Ortadoğu Dörtlüsü ile temasa geçtiğini ve İsrail'in bölgedeki davranışlarının oluşturduğu tehlikeleri anlattığını söyledi.

(HA-MS-OYK-OK-D)