Muammer Akkaş Haberleri

Muammer Akkaş haber, Muammer Akkaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muammer Akkaş - 26.06.2013
Çarşı Soruşturmasında Savcının İtirazı Reddedildi
Soruşturma kapsamında Çarşı grubunun liderlerinden Bülent Ergenç ve Cem Yakışkan ile Güray Sezmen'in 50 bin lira kefalet ve haftada bir gün imza karşılığı serbest bırakılmasına, Savcı Muammer Akkaş itiraz etmişti.
Muammer Akkaş - 24.06.2013
Gezi Parkı Odaklı Gelişmeler
Soruşturmayı yürüten Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş, kefaletle serbest bırakılan Numan Bülent Ergenç, Güray Sezmen ve Cem Yakışkan'ın serbest bırakılmasına itirazda bulundu.
Muammer Akkaş - 24.06.2013
Savcıdan Çarşı Üyelerinin Serbest Bırakılmasına İtiraz (2)
Gezi Parkı olaylarına karıştıkları gerekçesiyle Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından Çarşı üyelerinden de yeraldığı 20 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 15'i savcılık sorgularının ardından serbest kaldı, 5 kişi ise tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme sorgusunun ardından Halil İbrahim Erol ile İbrahim Halilullah Turan 'vahim nitelikte silah ve mermi bulundurmak' suçlamasıyla tutuklandı. Numan Bülent Ergenç, Güray Sezmen ve Cem Yakışkan ise 50'şer bin TL kefalet ile serbest bırakıldı. Serbest bırakılan şüphelilere yurtdışı çıkış yasağı ile haftada bir karakolu giderek imza atma yönünde tedbir kararı alındı. Ancak soruşturma savcısı Muammer Akkaş, Çarşı grubu liderlerinden olduğu belirtilen 3 kişinin serbest bırakılmasına itiraz etti.
Muammer Akkaş - 19.06.2013
Çarşı Grubu Liderlerine Tutuklama Talebi
Gezi Parkı olaylarına ilişkin organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde aralarında Çarşı grubu liderlerinin de bulunduğu 20 kişiyi gözaltına almıştı. Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguları tamamlanan şüpheliler, sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilmişti. Şüpheliler, burada Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş tarafından sorgulandı.
Muammer Akkaş - 19.06.2013
Gezi Olaylarında Gözaltına Alınan Çarşı Üyelerinin Savcılık Sorgusu Başladı
Gezi Parkı olaylarıyla ilgili gözaltına alınan aralarında Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı'nın liderlerinden Bülent Ergenç, Cem Yakışan ve Erol Özil'in de bulunduğu 20 şüphelinin savcılık sorgusu başladı. Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Muammer Akkaş tarafından ifadeleri alınan şüphelilere emniyette ve savcılıkta, Gezi olaylarına katılmaları ve Başbakanlık Ofisi'ne saldırılması konusunda sorular yöneltildiği öğrenildi.
Muammer Akkaş - 19.06.2013
Gezi Parkı Olaylarına İlişkin 94 Kişi Adliyede
Hafta sonu meydana gelen olaylarda gözaltına alınan şüphelilerden emniyetteki sorguları tamamlanan 74 şüpheli, sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Burada sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, daha sonra ifadelerinin alınacağı 7. kata çıkarıldı. Şüphelilerin sorguları İstanbul Cumhuriyet Savcıları Nazmi Okumuş, İsa Dalgıç ve Tamer Tabel tarafından yapılacak. Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından adliyeye getirilen 20 şüpheli ise, Ergenekon ve Hrant Dink soruşturmasını yürüten TMK 10. maddeyle yetkili Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş tarafından sorgulanacak.
Muammer Akkaş - 28.05.2013
Hrant Dink Cinayeti Soruşturması
Burada, soruşturmayı yürüten TMK 10. maddesiyle yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'a yaklaşık 1 saat ifade veren Samast, daha sonra cezaevine gönderildi.
Muammer Akkaş - 28.05.2013
Ogün Samast İfade İçin Adliyeye Getirildi
Hrant Dink cinayeti kapsamında 22 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezası Yargıtay tarafından onanan Ogün Samat, sabah saatlerinde bulunduğu cezaevinden Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Samast, devam eden soruşturma kapsamında TMK 10. maddesiyle yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'a ifade verdi.
Muammer Akkaş - 28.05.2013
Ogün Samast Bu Kez Tanık Olarak İfade Verdi
Savcı Muammer Akkaş tarafından yürütülen soruşturma kapsamında sanıkların yeniden dinlenmesine karar verilmişti.
Muammer Akkaş - 28.05.2013
Ogün Samast İfade İçin Adliyede
Savcı Muammer Akkaş tarafından yürütülen soruşturma kapsamında sanıkların yeniden dinlenmesine karar verilmişti.
Muammer Akkaş - 26.04.2013
Dink Davası Sanıkları, Süren Soruşturmada İfade Verecek
Soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş'ın, sanıklar Yasin Hayal, Ogün Samast, Erhan Tuncel, Ersin yolcu ve Ahmet İskender'in de aralarında bulunduğu bazı eski sanıkların ifadesini alacağı belirtildi.
Muammer Akkaş - 26.04.2013
Dink Cinayeti'nde Yeni Gelişme
SORUŞTURMA SAVCISI 2007 YILINA DÖNDÜ Son olarak soruşturma dosyası Ergenekon savcısı da olan Muammer Akkaş'a verildi.
Muammer Akkaş - 12.04.2013
Canlı Bombaya Destek Eylemine Katılan Şüphelilerin 133 Yıla Kadar Hapsi İstendi
İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş tarafından hazırlanan İstanbul 23.
Muammer Akkaş - 23.03.2013
Samast Davasındaki İhbarcı "Çelişkili" Bulundu
Tokat'ta tutuklu mahkum, Hrant Dink'i cinayetinin tetikçisi Ogün Samast'ın örgüt suçundan yargılandığı İstanbul 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ne bir mektup gönderdi. Kendisinin ve ailesinin can güvenliğinin sağlanması halinde cinayete ilişkin bilgi ve belgeleri paylaşmaya hazır olduğunu bildiren mahkumun mektubu mahkeme tarafından savcı Muammer Akkaş'a iletildi.
Muammer Akkaş - 27.02.2013
Dink Ailesi, Trabzon Eski Valisinin Dinlenmesini Talep Etti
Savcılığa sunulan dilekçede Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de öldürülmesine ilişkin halen Savcı Muammer Akkaş tarafından yürütülen soruşturma kapsamında cinayetin işlendiği dönemde Trabzon Valisi olan Hüseyin Yavuzdemir'in tanık olarak dinlenmesi istendi.
Muammer Akkaş - 27.02.2013
Dink Avukatları, Eski Trabzon Valisi'nin Tanık Olarak Dinlenmesini İstedi
Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin soruşturmada Dink ailesinin avukatları, savcılığa bir sayfalık dilekçe verdi. Avukatlar, cinayetle ilgili Savcı Muammer Akkaş tarafından yürütülen soruşturma kapsamında olay tarihinde Trabzon Valisi olan Hüseyin Yavuzdemir'in tanık olarak dinlenmesini istedi.
Muammer Akkaş - 27.02.2013
Dink Ailesi Avukatlarından "Trabzon Eski Valisi Dinlensin" Talebi
Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de öldürülmesine ilişkin halen Savcı Muammer Akkaş tarafından yürütülen soruşturma kapsamında cinayetin işlendiği dönemde Trabzon Valisi olan Hüseyin Yavuzdemir'in tanık olarak dinlenmesi istendi.
Muammer Akkaş - 17.02.2013
Baykal'a Kaset Komplosunda Yeni Gelişme
DENİZ BAYKAL'LA İLGİLİ BİLGİ VE BELGEYE SAHİP MİDİR? Savcılık Tacidar Seyhan'a, soruşturmanın 1 numaralı şüphelisi Mustafa Özsoy'un Deniz Baykal'la ilgili bir takım bilgi ve belgelere sahip olup olmadığını ve eğer var ise bunları niçin kendisine ulaştırmak istediğini de sordu. SEYHAN'A 'NEDEN ŞİFRELİ KONUŞTUNUZ' SORUSU Özsoy ile Seyhan arasında bazı şifreli konuşmalarda tespit edildi. Savcılık Seyhan'a "Neden şifreli konuşmalar yaptınız?" diye sordu. Tacidar Seyhan'ın ise, konuşmalarımın dinlenebileceği için açık açık konuşmadığını söylediği belirtildi. "SEDEFÇİ'NİN KAMERA BİLGİSİNİ DE ONDAN ALDIK" Şüpheli Mustafa Özsoy'ın, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin de odasına kamera konulduğu bilgisini de verdiğini söyleyen eski vekil Seyhan'ın ifadesinde 'bu bilginin ardından gidip kamerayı bulduk ve aldığımız bilgilerin doğru olduğu kanaatiyle bu isme daha çok yöneldik.' dediği öğrenildi. Dönemin Meclis Yasa Dışı Dinleme Komisyonu üyesi olarak bu kişiden bilgi edinmeye çalıştığını söylediği öğrenilen Tacidar Seyhan'ın, soruşturmaya konu olan isimlerin yasa dışı faaliyetleri ile ilgili de herhangi bir bilgisinin olmadığını söylediği belirtildi. SORUŞTURMANIN GEÇMİŞİ Ergenekon savcısı Muammer Akkaş'ın talimatıyla çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aralarında avukat, emekli hakim, adliyede görev yapan memurlarının da bulunduğu 23 şüpheli gözaltına alındı.
Muammer Akkaş - 15.02.2013
Yargı Çetesi Soruşturması
SORUŞTURMANIN GEÇMİŞİ Ergenekon savcısı Muammer Akkaş'ın talimatıyla çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aralarında avukat, emekli hakim, adliyede görev yapan memurlarının da bulunduğu 23 şüpheli gözaltına alındı.
Muammer Akkaş - 14.02.2013
Dink İhbarcısına Jet İfade
Hrant Dink'i cinayetinin tetikçisi Ogün Samast'ın yargılandığı İstanbul 2.Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen bir itiraf mektubu, Dink soruşturmasını yürüten terörle mücadele savcısı Muammer Akkaş'ı harekete geçirdi.
Muammer Akkaş - 13.02.2013
Dink Savcısını Harekete Geçiren İhbar
Hrant Dink'i cinayetinin tetikçisi Ogün Samast'ın yargılandığı İstanbul 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen bir itiraf mektubu, Dink soruşturmasını yürüten terörle mücadele savcısı Muammer Akkaş'ı harekete geçirdi.
Muammer Akkaş - 13.02.2013
"Dink Cinayetini Biz Planladık"
Hrant Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast'ın yargılandığı İstanbul 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen bir itiraf mektubu, soruşturmayı yürüten terörle mücadele savcısı Muammer Akkaş'ı harekete geçirdi.
Muammer Akkaş - 13.02.2013
İhbarcı: Dink Cinayetini Ben ve Tuncel'in de Bulunduğu Grup Planladı
Tokat'ta tutuklu bir mahkum, Ogün Samast'ın yargılandığı İstanbul 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ne ihbar mektubu göndermişti. Kendisinin ve ailesinin can güvenliğinin sağlanması halinde cinayete ilişkin bilgi ve belgeleri paylaşmaya hazır olduğunu bildiren ihbarcının mektubu mahkeme tarafından Dink cinayeti soruşturmasına bakan savcı Muammer Akkaş'a gönderildi.
Muammer Akkaş - 20.07.2012
Ergenekon Soruşturmasını Savcı Muammer Akkaş Yürütecek
HSYK tarafından kurulan Bölge Terör Mahkemelerine atanan savcıların görev dağılımı yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muammer Akkaş Haberleri | Muammer Akkaş Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Muammer Akkaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muammer Akkaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunda 2. Dalga.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 21:31:22. #1.14#

title