Muammer Akkaş Haberleri

Muammer Akkaş haber, Muammer Akkaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muammer Akkaş - 26.02.2015
'Danıştay Saldırısının Delillerinin Karartılması" Davasında Karar
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Danıştay saldırısına ilişkin kamera kayıtlarıyla ilgili bilirkişi raporlarına dayanılarak suç duyurusunda bulunulmuş, dava da özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş tarafından açılmıştı.
Muammer Akkaş - 31.01.2015
Erdoğan'dan Savcı Celal Kara'ya: Pişkin Bir Şekilde Konuşamaz!
YOLSUZLUĞU SORUŞTURAN SAVCILARA ‘ANARŞİST’ ELEŞTİRİSİ 25 Aralık yolsuzluk soruşturmasını yürüten ve gözaltı emri polis teşkilatı tarafından yerine getirilmeyen Savcı Muammer Akkaş’a da sert eleştiriler yönelten Erdoğan, “Bu haşhaşilerin içlerinde olduğunu zaten biliyorlar.
Muammer Akkaş - 29.01.2015
Hurşit Tolan ve Kemal Kerinçsiz'in Adını Verdiğim İçin Pişmanım"
Sanık Hamurcu, "Ben doğru bildiklerimi Cumhuriyet Savcıları Cihan Kansız ve Muammer Akkaş'a anlatmıştım.
Muammer Akkaş - 22.12.2014
Eski Emniyet Müdürü, Dink Cinayeti Soruşturmasında İfade Verdi
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de Şişli'de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcısı Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturmada, cinayet döneminde görev yapan bazı kamu görevlilerinin ifadesine başvuruluyor.  Cinayetin işlendiği dönemde, Trabzon Emniyet Müdürü olarak görev yapan ve savcı Kökçü tarafından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na tebliğnameyle davet edilen Altay, bugün sabah saatlerinde savcıya ifade verdi. İfade işlemi yaklaşık 3 saat süren Altay, daha sonra adliyeden ayrıldı.    Soruşturma süreci   Dink ailesinin avukatlarının tek savcının görevlendirilmesini talep ettiği Hrant Dink cinayeti soruşturmasına, yaklaşık 7,5 yıllık sürede 4 savcı bakmış, zaman içinde Dink cinayetine ilişkin ayrı dosyalar halinde yürütülen soruşturmaların tümü, dönemin özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'a devredilmişti.
Muammer Akkaş - 18.12.2014
Hrant Dink Cinayeti Soruşturmasının Savcısı Değişti
Soruşturmanın ilk savcısı Selim Berna Altay, cinayete ilişkin iddianameyi hazırladı. Davanın sonrasında devam eden ve kamu görevlileri ilgili yürütülen soruşturmada sırayla savcılar Fikret Seçen ve Cihan Kansız görev yaptı. Savcı Kansız'ın ardından aynı zamanda 25 Aralık soruşturmasını yürüten Muammer Akkaş, Dink soruşturmasına 3 yıl baktı.
Muammer Akkaş - 08.12.2014
Hrant Dink Cinayeti Soruşturması
Soruşturma süreci Dink ailesinin avukatlarının tek savcının görevlendirilmesini talep ettiği Hrant Dink cinayeti soruşturmasına, yaklaşık 7,5 yıllık sürede 4 savcı bakmış, zaman içinde Dink cinayetine ilişkin ayrı dosyalar halinde yürütülen soruşturmaların tümü, dönemin özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'a devredilmişti.
Muammer Akkaş - 26.11.2014
"Herhangi Bir Af Düşüncemiz Yok"
CHP'li bazı milletvekilleri, Özel'e, "Kaldırdınız yani, hani kaldırmamıştınız? Kaldırmadık diyor Bakan" diye laf attı.  Bölüm üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bozdağ, adli yıl açılış törenine ilişkin düzenlemenin yürürlükten kaldırılmasının, törenleri yasaklamadığını ifade etti. Bozdağ, "Bu alanda, yasayla Yargıtay'a verilmiş tekel sona ermekte. Adli yıl törenlerinin yapılmasında tam özgürlük getirilmektedir. Gerek barolar gerek adliyeler açılış törenleri yapıyorlar" diye konuştu.  Bozdağ, 17-25 Aralık soruşturmasını yürüttüğü gerekçesiyle yeri değiştirilen hakim ya da savcı olmadığını belirterek, mazeret kararnameleri çıkarıldığını ve bazı yer değiştirmeler yapıldığını kaydetti. Soruşturmayı yürüten Muammer Akkaş'ın bildiri dağıttığı için hizmet gereği yerinin değiştirildiğini anlatan Bozdağ, mazeret kararnamesinin aynı döneme rastladığı için yer değiştirmelerin soruşturmayla irtibatlıymış gibi lanse edildiğini söyledi.
Muammer Akkaş - 02.10.2014
Hrant Dink Cinayeti Soruşturması
El değiştiren soruşturma dosyaları Hrant Dink cinayeti soruşturmasına 7.5 yıllık sürede 4 savcı baktı. Ailenin avukatları ise tek savcının görevlendirilmesini talep etti. Zaman içinde Dink cinayetine ilişkin ayrı dosyalar halinde yürütülen soruşturmaların tümü, dönemin özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'a devredildi.
Muammer Akkaş - 01.09.2014
İstanbul Merkezli Soruşturma
İnceleme raporunda, bazı kişilerle ilgili tape yapılıp dosyaya yazılı olarak sunulduğu ancak bu kişilere ait hiçbir ses kaydına rastlanmadığı, bu nedenle dinlemenin nasıl yapıldığının anlaşılmadığı ifade edildi.  Raporda, soruşturma kapsamında İstanbul Emniyeti arşivinde yapılan incelemede, emniyet müdürlüğünde soruşturma evrakının bir nüshası olması gerekirken hiçbir evrakın bulunmadığı, o dönem soruşturmayı yürüten Savcı Muammer Akkaş'ın, soruşturmayla ilgili tüm evrakların adliyeye getirilmesi talimatını verdiği belirtildi.
Muammer Akkaş - 01.09.2014
Gözaltına Alınan Polis Müdür Yardımcısı Topçu'dan Kamuoyuna Mektup
17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını yapan emniyet mensuplarına yönelik sabah saatlerinde yapılan 3. dalga operasyonunda gözaltına alınan İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi eski Müdür Yardımcısı Yasin Topçu, Recep Tayyip Erdoğan hakkında daha önce yaptığı suç duyurusunu kamuoyu ile paylaştı.     Yasin Topçu'nun ağabeyi İbrahim Topçu tarafından açıklanan suç duyurusuna ilişkin mektubun son 2 sayfasında Erdoğan’ın söylediği ‘Cadı avı ve vatana ihanet’ suçlamalarının kabul edilemez olduğunu vurgulandı. Yasin Topçu mektubunda "Beni ve operasyonlarda görev alan polisleri hedef göstermesi nedeniyle görevimden alındığım 18 Aralık 2013 tarihinden itibaren müfettişler tarafından yaptığım işlemler didik didik incelenerek hakkımda birçok meslekten ihraç soruşturmaları açılmış, müfettişler meslek atılmamı gerektiren bir kusur bulabilmek için birbirleriyle yarışır hale geldiler, ancak hiçbir şey bulamadılar." ifadelerini kullandı.     Polislere yönelik bu sabah ki operasyonda İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi eski Müdür Yardımcısı Yasin Topçu da gözaltına alındı. Güvenlik güçlerinin gözaltı kararından önce Ankara’da yaşayan ağabeyi İbrahim Topçu’yu arayan Yasin Topçu, Recep Tayyip Erdoğan hakkında yaptığı suç duyurusunun son 2 sayfasını kamuoyu ile paylaşmasını istedi.     "DÖNEMİN BAŞBAKANI İBARESİ KULLANILMADI"     Ağabey İbrahim Topçu da, kardeşinin yapmış olduğu suç duyurusunu paylaştı. Operasyonun kendi birimi tarafından gerçekleştirildiğini ve fezlekede yer alan ‘Dönemin Cumhurbaşkanı’ tabiri konusunda açıklama yapan Topçu, “17 ve 25 Aralık soruşturması da benim sorumluluğumdaki sahtecilik büro amirliği tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu soruşturma kapsamında emrimdeki personel tarafından birlikte hazırlayarak kontrol ettiğim soruşturmaya ilişkin görevli olduğum dönemde adli mercilere gönderilen fezlekede dönemin Başbakanı tabiri kullanılmamıştır. Bu soruşturmaya ilişkin talimatlar sadece dosyanın savcısı Muammer Akkaş’tan emir alınmıştır.
Muammer Akkaş - 27.06.2014
Gezi Parkı Eylemlerine İlişkin "Terör Örgütü" Odaklı Dava
Duruşmaya, aynı zamanda "Terör örgütü Devrimci Karargah" davası sanıklarından olan Ulaş Bayraktaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 26 sanık katıldı.  Duruşmada savunma yapan Bayraktaroğlu, görev yeri değiştirilen savcı Muammer Akkaş tarafından hazırlanan iddianamenin siyasi bir nitelik taşıdığını iddia ederek, "Muammer Akkaş ve yürütme arasında ciddi bir tartışma var.
Muammer Akkaş - 28.03.2014
Istanbul Adliyesinde Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Kuruldu
Ergenekon davasının savcılarının da görevleri belli oldu. Kapatılan 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin duruşma savcıları Nihat Taşkın ile Mehmet Ali Pekgüzel, ‘Genel Soruşturma Bürosu’nda görevlendirildi. Mehmet Murat Dalkuş ise Istanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ne duruşma savcısı oldu. 25 Aralık yolsuzluk soruşturmasını başlatan ancak daha sonra görev yeri değiştirilen Muammer Akkaş’ın ardından Ergenekon ve Dink dosyalarının verildiği savcı Murat Inam da Istanbul 9.
Muammer Akkaş - 01.03.2014
İstanbul Merkezli Soruşturma
İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından 25 Aralık soruşturması kapsamında hazırlanan fezlekenin, delillerle birlikte 15 Aralık'ta soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine sunulduğu öğrenildi O dönemde soruşturmadan sorumlu Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'ın ise 17 Aralık'ta polise, "dinleme işlemlerinin sona erdirilmesi, suça konu görüşmelerin emniyette muhafaza altında tutulması ve bunların dışındaki sistemlerde kayıtlı tüm verilerin ve ses kayıtlarının imha edilmesi"ne ilişkin talimat verdiği ortaya çıktı.
Muammer Akkaş - 12.02.2014
HSYK Adli Yargı Kararnamesi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) adli yargı kararnamesiyle görev yeri değiştirilerek Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığına atanan Muammer Akkaş, sabah saatlerinde adliyeye geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muammer Akkaş Haberleri | Muammer Akkaş Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Muammer Akkaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muammer Akkaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Yolsuzluğu Soruşturan Savcının 3 Yıl Hapsi İstendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 06:52:57. #1.14#

title