Mşü Öğrencilerinin Ulaşım Sorunu Çözülecek - Haberler
Haberi Paylaş

Mşü Öğrencilerinin Ulaşım Sorunu Çözülecek

AA - Haberler | Yerel
Mşü Öğrencilerinin Ulaşım Sorunu Çözülecek

Vali Vedat Büyükersoy, üniversite öğrencilerinin yaşadığı ulaşım sıkıntısının çözümü için otobüs sayısının arttırılmasının şart olduğunu belirtti.

Vali Vedat Büyükersoy, üniversite öğrencilerinin yaşadığı ulaşım sıkıntısının çözümü için otobüs sayısının arttırılmasının şart olduğunu belirtti.

AA muhabirine açıklama yapan Büyükersoy, geçen hafta içerisinde iki kez eylem yaparak yol kapatan öğrencilerin sorunlarının kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Büyükersoy, belediyeye üniversite için 20 otobüs hattı tahsis edildiğini anımsatarak, İl Trafik Komisyonunun aynı güzergaha 20 hat daha tahsis edilmesini kararlaştırdığını ifade etti.

Söz konusu hatların ihalesinin 21 Ekimde yapılacağını anlatan Büyükersoy, şöyle konuştu:

"Ama belediyemiz geçen yıl tahsis edilen hatları bile satamadı. Özel firmalar da verimli çalışmıyor. İlgili sektörün dernek başkanlarıyla da görüştük. Otobüs hatlarının daha iyi çalışması ve öğrencileri yoğunlaşmadan taşıması için hassasiyet göstermelerini istedik. Bununla da kalmayarak otobüslerin güzergahlarına trafik polisleri görevlendirdik. Araç dolunca hemen araç hareket edecek, araç ihtiyacı olunca polisler uyarılarda bulunacak. Devlet olarak biz kahyalık yapmaya başladık."

Büyükersoy, otobüs sayısının artırılmasının şart olduğunu bildirerek, "Bunun için de otobüs alabilecek durumda olan, parası olan tüccarımızın bu ihaleye katılmasını istiyoruz. Çünkü problemin çözümü otobüs sayısının artmasında" dedi. - Muş

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title