'Mşü Çözüm Sürecine En Fazla Katkı Sağlayan Kurumların Başında Geliyor'

'Mşü Çözüm Sürecine En Fazla Katkı Sağlayan Kurumların Başında Geliyor'

'Mşü Çözüm Sürecine En Fazla Katkı Sağlayan Kurumların Başında Geliyor'
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof.Dr.Nihat İnanç, üniversitesinin çözüm sürecine en fazla katkı sağlayan kurumların başında geldiğini söyledi.Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof.Dr.Nihat İnanç, gazetecilerle...

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, üniversitesinin çözüm sürecine en fazla katkı sağlayan kurumların başında geldiğini söyledi.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, gazetecilerle birlikte kampus alanında incelemelerde bulunup çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çözüm süreci ile ilgili gazetecilerin sorularını cevaplayan Rektör İnanç, MŞÜ’nün bu sürece en fazla katkı sağlayan kurumların başında geldiğini ifade etti. Akil adamların 63’ünün 10-15’ini Muş halkıyla buluşturduklarını kaydeden Rektör İnanç, “Her zaman söylediğimi gibi bunu bir kez daha söyleyeyim. Bugün itibariyle doğruyu kim telaffuz ederse etsin, bize ne derlerse desin aynı doğruyu biz tekrar ederiz. Ama bizim emeğini verdiğimiz bir konuda bizi bir şeyin devamını tamamlamak öğrencilerimize karşı bir haksızlıktır diye düşünüyorum. Gerçekten üniversitemiz bu sürece en fazla katkı sağlayan kurumların başında geliyor. Bugün akil adamların 63’ünün 10-15’ini biz Muş halkıyla buluşturduk.” dedi.

Herkesin bu sürece pozitif katkı sağlaması gerektiğini hatırlatan Rektör İnanç, “Öğrencilerimiz gerçekten Türkiye’nin 81 ilinden var. Son derece makul bir öğrenci topluluğumuz var. Mutlaka farklı düşünenler de var, olmalıdır da zaten. Zaten herkes aynı düşünmek zorunda değil. Bizim farklılıklarımız zaten kıymetle ilgili takdiri ortaya koyar. Bütün farklılıklarla birlikte en azından birbirine tahammül edebiliyor sorusu bizim için önemlidir. Öğrencilerimiz birbirlerine karşı tahammül ediyor, saygılı. Eğer Türkiye’de bir problemin çözümüne biz de bir katkı sağlayabiliyorsak bundan gurur duyarız." ifadelerini kullandı

“ŞIVAN PERWER’İN MUŞ OVASINDA KONSER VERMESİ İÇİN TEKLİF ETTİK”

Bugün 37 yıl önce sürgüne gönderilen bir insanın, Başbakan tarafından onure edilerek karşılandığı bir Türkiye'de yaşadığımızı hatırlatan Rektör İnanç sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz isterdik ki Şivan Perver gibi bir kimseye ilk konseri Muş Ovası'nda verdirelim. Bu teklifimizi ilettik. Gelirlerse mutlu oluruz. Hepimiz de heyecan duyuyoruz. Bunun siyasal yansıması çok farklı. Bakıyorsunuz Türkiye normalleşiyor. Hepimizin bu sürece pozitif katkı sağlamamız gerekiyor. Herkes şunu bilsin ki, ben bugün ortaya çıkmış birisi değilim. Benim de kişisel görüşlerim var, tarzım var. Bugün Türkiye’yi yöneten birçok insanla paralel düşünüyoruz. Kimi zaman olaylara bakışımız, yorumlarımızın örtüşmesi bir zafiyet değil. İnsanın muhakkak ki farklılıkları oluyor ama herkesin kendisine göre görüşü vardır, planı projesi vardır.”

'5 AYRI PROJE HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR'

Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, 2013-2014 eğitim öğretim yılı için bazı hedefler koyduklarını, bugün hedeflerinin önünde gitmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kampus alanında şuan uygulanmaya devam eden 5 ayrı projenin hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Rektör İnanç, şunları söyledi: “Öğrenci sayımız 9 bin bandına yaklaştı. Kampüste yaklaşık 150 bin metrekarelik kapalı inşaat alanı devam ediyor, bir kısmı ise bitti ve hizmete sunuldu. 2013 Nisan ayında temelini atmış olduğumuz 5 ayrı projede ise hızla bir büyüme söz konusu. Önümüzde devam eden inşaatların büyük bir kısmı 2014 yılı itibariyle bitmiş olacak. Bin kişinin aynı anda yemek yiyebileceği bir ortama üniversitemiz kavuşmuş olacak. Yine 5 yıldızlı otel statüsünde hizmet vermeye başlayacak. 2013’ün sonuna doğru gerçekleştirmiş olduğumuz peyzaj ihalemiz başladı. 14 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip olan dersliklerin de temeli atıldı. Gelecek on yıllık tüm paydaşlarımızın ihtiyaç duyduğu tüm mekanlar üretilmiş olacak ki bu Muş Alparslan Üniversitesi için fiziksel mekanlar bakımından oldukça önemlidir. Muş, Muş halkı, Muşlular tüm paydaşlarımızla her yönüyle bir üniversitemiz var diyebilirler. Üniversitemizin sadece yerelde değil, ulusalda ve uluslar arası düzeyde bir ağırlık katsayısı var. Hızla büyüyor üniversitemiz. Bir taraftan da projelerle atılım yapıyor üniversitemiz. Ama bütün bunlara rağmen biz halen yolun başındayız diyoruz, yapacak çok işimiz var.”

'Mşü Çözüm Sürecine En Fazla Katkı Sağlayan Kurumların Başında Geliyor'
'Mşü Çözüm Sürecine En Fazla Katkı Sağlayan Kurumların Başında Geliyor'

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title