Ms'den Ceplere Xbox Live!

İphone Oyunları Yaygınlaşırken Microsoft'un Cevabı Yolda! İşte Yeni Projeden Detaylar...

Ms'den Ceplere Xbox Live!
01.01.2010 22:10 | Son Güncelleme: 01.01.2010 22:10

Microsoft'un işe alım ilanı en son projesini de ortaya çıkarttı: Xbox Live'ı Windows Mobile ile birleştirmek. Böylece Xbox uyumlu oyunlar, Windows Mobile cep telefonları için çıkartılacak.

Microsoft'un eleman işe almak için verdiği ilanda aradığı özellik "Xbox LıVE uyumlu oyunları Windows Mobile'a getirmesi" oluyor. Avatar entegrasyonu, sosyal etkileşim, çok ekranlı oyunlar gibi Live'ı Live yapan özelliklere önem verildiği belirtiliyor.

Windows 7 çıkana kadar en başarılı Microsoft projelerinden birisi Xbox oldu. Microsoft'un diğer girişimlerinden daha başarılı olan Xbox, özellikle de Live özeliğiyle öne geçiyor. Games For Windows adı altında PC oyunlarının da Xbox'ın Live özelliğine bağlanması, sonunda cep telefonu için de bunun planlanması bütün Microsoft oyun platformlarının birbirine bağlanması anlamına gelecek. Oyuncular istedikleri platforma oyun oynayıp Live'a bağlı kalabilecek ve online profillerinde başarılarını sergileyip oyun arkadaşlarıyla iletişim kurabilecekler.

Kaynak: Chip.com.tr

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title