Mourinho: Dünyanın en iyi kalecileri bizde

Chelsea Teknik Direktörü Mourinho, takımın kalecileri Cech ve Courtois'nın dünyanın en iyileri olduğunu iddia etti.

Mourinho: Dünyanın en iyi kalecileri bizde

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin teknik direktörü Jose Mourinho, kulüp formasıyla ligde 300. maçına çıkacak Çek kaleci Petr Cech'in dünyanın en iyi kalecisi olduğunu iddia etti.

"DÜNYANIN EN İYİ KALECİLERİ BİZDE"

İngiliz basınına deneyimli eldiven Cech ve bu sezon için Atletico Madrid'e kiraladıkları Thibaut Courtois'ya ilişkin değerlendirmelerde bulunan tecrübeli teknik adam, "Dünyanın en iyi kalecilerine sahip olduğumuzu söylesem, birçok insanın buna karşı çıkacağını sanmıyorum" şeklinde konuştu.

Bu söylemine karşı çıkanların, çok fazla taraftar bulamayacağını öne süren Mourinho, ayrıca iki kalecisinin de dünyanın en iyi 3 eldiveni arasında sayılması gerektiğini savundu.

"HER ŞEY KONTROLÜMÜZDE"

İki oyuncunun da Chelsea bünyesinde bulunmasından duyduğu memnuniyeti anlatan Mourinho, Cech'in yedeği olmak istemediğini belirtmesinin ardından tecrübe kazanması için Atletico Madrid'e kiralanan 21 yaşındaki Courtois'ya ilişkin çıkan transfer söylentilerine,"Bu durum beni endişelendirmiyor, çünkü kontrol ne Atletico'da, ne de Barcelona'da. Her şey kontrolümüzde" cevabını verdi.

Courtois, daha önce yaptığı açıklamada, yedek kalmamak için Chelsea'da devam etmek istemediğini ifade etmişti. İspanyol basını, Atletico Madrid ve Barcelona'nın genç Belçikalı file bekçisini kadrosuna katmak için sezon sonu yoğun bir uğraş vereceğini belirtiyor.