Mosturoğlu: Güıza'nın Takıma Pozitif Etkisi Olacak

Mosturoğlu: Güıza'nın Takıma Pozitif Etkisi Olacak

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, İspanya'dan Transfer Edilen Golcü Futbolcu Güiza'yı Alarak, Camiaya Verdikleri Sözü Tuttuklarını Belirterek, 'Önemli Bir Golcü Aldık, Takımı Pozitif Etkisi Olacaktır' Dedi.

Mosturoğlu: Güıza'nın Takıma Pozitif Etkisi Olacak

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, İspanya'dan transfer edilen golcü futbolcu Güiza'yı alarak, camiaya verdikleri sözü tuttuklarını belirterek, ''Önemli bir golcü aldık, Takımı pozitif etkisi olacaktır'' dedi.

FB TV'ye açıklamada bulunan Şekip Mosturoğlu, 2 gündür İspanya'da bulunduklarını ve transferin gerçekleşmesinin de kolay olmadığını söyledi. Mosturoğlu, şöyle konuştu:

''Güiza, transfer listemizdeydi. Avrupa Şampiyonası öncesinde görüşmelere başladık. Turnuvadaki performansıyla dünyanın gözü üzerine çevrildi. Son 2 günde sözleşme yapma aşamasına geldik. Çok sayıda yabancı oyuncumuz var, bu nedenle takımda adaptasyon sorunu yaşayacağını düşünmüyorum. Çok karakterli, profesyonel bir futbolcuyu kulübümüze kazandırdık, hayırlı olsun. Semih, Türkiye'nin, Güiza da İspanya'nın gol kralı. İki gol kralının rekabeti takıma olumlu etkiler yapacak ve artılar sağlayacaktır.''

Asbaşkanlardan Mahmut Uslu da açıklamasında, ''Şimdi Türkiye'nin de İspanya'nın da gol kralı bizde'' değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA