Moskova Noel Baba'yla Buluştu

Moskova Noel Baba'yla Buluştu

Geleneksel Olarak Her Yıl Coşkulu Yılbaşı Etkinliklerine Sahne Olan Rusya'nın Başkenti Moskova, 2008 Yılının Gelişine Sayılı Günler Kala Noel Baba'ya Tekrar Merhaba Dedi.

Moskova Noel Baba'yla Buluştu

Geleneksel olarak her yıl coşkulu yılbaşı etkinliklerine sahne olan Rusya'nın başkenti Moskova, 2008 yılının gelişine sayılı günler kala Noel Baba'ya tekrar merhaba dedi.

Moskova'nın ünlü Manejnaya Meydanı'nda düzenlenen Noel Baba'yı karşılama şölenine Moskova Belediye Başkanı Yuriy Lujkov'un da aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Senaryo gereği, yılbaşının gelişini engellemeye çalışan şer güçlerin Rus pehlivanlarınca geri püskürtülmesiyle başlayan etkinlik, hareketli çocuk şarkıları ve danslarla devam etti. Rusya'nın en uzak kuzey köşesi sayılan Ustyug'dan Moskova'ya gelen Noel Baba'nın tüm başkentlileri yılbaşı dolayısıyla kutlamasıyla devam eden törende

bir konuşma yapan Lujkov, 2007 yılında iyi çalıştıklarını ve yeni yılı rahatça kutlamayı hak ettiklerini belirterek, bugün sahnede olduğu gibi gerçek hayatta da Moskova'yı şer güçlerden temizleyeceklerini söyledi.

Daha sonra Lujkov ve Noel Baba birlikte başkent turuna çıkarken, şölene çocuklarıyla katılan halk ise bol bol dans ederek eğlendi. Nadejda Surkina isimli vatandaş, "Rusya'nın baş Noel Baba'sını bugün torunumla birlikte bizzat karşıladığım için çok mutluyum. Bizlere böyle bir bayram sevinci yaşatan Moskova Belediyesi'ne teşekkür ederiz. Yeni yılın tüm halkımıza mutluluklar getirmesini dilerim" dedi.

"Moskova yeni yılı karşılıyor" çizgi filminin de gösterime sunulduğu etkinlik, havai fişek gösterisiyle sona erdi.

(AK-OYK-OYK-CC-D)