Moskova: İsrail Başbakanı Olmert'in Moskova Ziyareti

Moskova: İsrail Başbakanı Olmert'in Moskova Ziyareti

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, İran'ın Nükleer Güç Olmasını Önlemek Amacıyla 3 Gün Sürecek Bir Ziyaret İçin Rusya'nın Başkenti Moskova'ya Geldi.

Moskova: İsrail Başbakanı Olmert'in Moskova Ziyareti

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, İran'ın nükleer güç olmasını önlemek amacıyla 3 gün sürecek bir ziyaret için Rusya'nın başkenti Moskova'ya geldi.

Rusya'ya gidişi sırasında uçakta gazetecilere açıklamalarda bulunan İsrail Başbakanı Olmert, "İran'ın nükleer programını durdurmak üzere yürüttüğümüz uluslararası görüşmeler çerçevesinde Rusya'ya gidiyorum. İran'ın nükleer programına karşı yaptırım uygulanması hakkında herhangi bir düşüncem yok, fakat nükleer bomba elde etmelerini engellemek için atılacak adımları görüşeceğiz. İran'ın nükleer güç sahibi olmasını engelleme konusunda kararlıyız. Rusya, İran'ın nükleer bomba elde etmesinin sadece İsrail değil, bölgede tehdit oluşturduğunu anlıyor" dedi.

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, çarşamba günü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Savunma Bakanı Sergei İvanov, perşembe günü ise Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ile görüşecek.

Kaynak: İHA