Moskova: Gorbaçov'un Sağlık Durumu

Moskova: Gorbaçov'un Sağlık Durumu

Almanya'da Ameliyat Olan Sovyetler Birliği'nin Son Lideri Mikhail Gorbaçov'un Birkaç Gün İçinde Taburcu Edileceği Bildirildi.

Moskova: Gorbaçov'un Sağlık Durumu

Almanya'da ameliyat olan Sovyetler Birliği'nin son lideri Mikhail Gorbaçov'un birkaç gün içinde taburcu edileceği bildirildi.

Gorbaçov Vakfı Sözcüsü Vladimir Poliakov, Gorbaçov'un tamamen iyileştiğini söylemenin zor olduğunu, fakat birkaç gün içinde taburcu edileceğini kaydetti. Poliakov, 75 yaşındaki eski devlet adamı ve Nobel Barış Ödülü sahibi Gorbaçov'un taburcu olduktan sonra Moskova'ya döneceğini kaydetti. Gorbaçov'un gayet iyi olduğunu ve kendisiyle konuştuğunu belirten Poliakov, "Gorbaçov ile epey sohbet ettim. Kendisini iyi hissediyor. Ona, eski sağlığına kavuşması için çok sayıda seveninden telefon, telgraf ve mektup aldığımızı söyledim" diye konuştu.

Gorbaçov, 21 Kasım Salı günü Münih Üniversitesi'nin Grosshadern Kliniği'nde ameliyat oldu. Doktorlar, ameliyattan bir gün sonra yaptıkları açıklamada, Gorbaçov'un sağlık durumunun iyi olduğunu söylemişlerdi.

Kaynak: İHA