Moskova Devlet Sirki Kayserililerle Buluşuyor

Moskova Devlet Sirki Kayserililerle Buluşuyor

Moskova Devlet Sirki, 17 Temmuz'dan İtibaren Kayseri'de Bir Dizi Gösteri Sunacak. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, Yaptığı Yazılı Açıklamada, İnsanlara Yaz Akşamlarını Eğlenceli Bir Şekilde Geçirme Fırsatı Sunma Amacıyla Moskova Sirki'ni Getirdiklerini Söyledi.

Moskova Devlet Sirki Kayserililerle Buluşuyor

Moskova Devlet Sirki, 17 Temmuz'dan itibaren Kayseri'de bir dizi gösteri sunacak. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, yaptığı yazılı açıklamada, insanlara yaz akşamlarını eğlenceli bir şekilde geçirme fırsatı sunma amacıyla Moskova Sirki'ni getirdiklerini söyledi. Durukan, ''Bu, büyük organizasyonlar yapan önemli bir sirk. Bu sirki vatandaşımızın ayağına getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gösteriler, Fuar Kültür Merkezi içindeki Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi'nde sunulacak. Vatandaşımız 7 bin 200 kişi kapasiteli modern bir ortamda gösteriyi izleme fırsatı bulacak'' dedi.

Gösterilerin ücretsiz izlenebileceğini duyuran Durukan, kentte bir ay gösteri yapacak sirki 200 binden fazla kişinin izleyeceğini tahmin etiklerini belirtti. Sirkin hafta içi her gün saat 20.30'da, cumartesi ve pazar günleri ise saat 14.00 ve 20.30'da iki seansta izleyicinin karşısına çıkacağını anlatan Durukan, 55 kişilik ekibin gösteri yapacağı sirkte ip cambazı ayılar, Türkmen atları, hava akrobatları, köpekler ve palyaçoların gösteri yapacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: CHA