Haberler » Ekonomi » Haber

Morgan Stanley: "Seçim Sonuçları, Politik İstikrar ve Türkiye Ekonomisi İçin Yeni Bir Başlangıç Getiriyor"

Uluslararası Yatırım Bankası Morgan Stanley, Seçim Sonuçlarının Politik İstikrar ve Türk Ekonomisine Yeni Başlangıç Getirmekte Olduğunu Belirtti.

Morgan Stanley:

Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, seçim sonuçlarının politik istikrar ve Türk ekonomisine yeni başlangıç getirmekte olduğunu belirtti.

Seçimler öncesinde daha kırılgan bir parlamento aritmetiğinin ortaya çıkmasından endişe edildiğini ifade eden Morgan Stanley, ancak seçmenlerin politik normalizasyon ve ekonomik istikrarı tercih ettiğinin görüldüğünü vurguladı.

Türk seçmenlerin ekonomik ve kurumsal reformlar konusunda hükümete yetki verdiğinin görüldüğünü belirten Morgan Stanley, ortaya çıkan yeni politik tablonun modenizasyon çabalarına yeniden enerji vermesinin beklendiğini de kaydetti.

Morgan Stanley, Türkiye'nin trilyon dolar ekonomisi olmasının artık bir fantazi olmadığını ifade etti. Morgan Stanley, yapısal reformların verimlilik odaklı üretim artışını sağlaması ve önümüzdeki yıllarda faiz oranlarının düşmeye devam etmesinin beklendiğini de vurguladı.

(ERÖ-ERÖ-SN-SN-E)