Moratinos: "Erdoğan'ın Çok Büyük Haklılığı Var"

Moratinos: "Erdoğan'ın Çok Büyük Haklılığı Var"

İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel Moratinos, Medeniyetler İttifakı Forumunda Yaptığı Konuşmada, Türkiye'nin AB Süreciyle İlgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sözleri Konusunda, "Erdoğan'ın Çok Büyük Haklılığı Var" Dedi.

Moratinos:

İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel Moratinos, Medeniyetler İttifakı forumunda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AB süreciyle ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri konusunda, "Erdoğan'ın çok büyük haklılığı var" dedi.

Moratinos düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin AB'ye giren her aday ülke gibi "karışık olan müzakere sürecini aşmak zorunda olduğunu" ifade ederek, "Daha sonra Medeniyetler İttifakı'nın temel unsurları Türkiye'yi AB'ye katacak. İspanya da bunu savunuyor" diye konuştu.

Moratinos, "Türkiye'nin AB'ye katılması arzusu artık korku olmadığının bir göstergesi. Başkalarına karşı toplu korku görüntüsü artık ortadan kalktı" değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Erdoğan, Medeniyetler İttifakı forumunda yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin AB'ye üyeliği, medeniyetler ittifakının mümkün olduğunu bütün dünyaya gösterecek, küresel barış ve refaha eşsiz katkılar sunacaktır" ifadesini kullanmıştı.