Moon, Musul'daki Saldırıları Kınadı

Moon, Musul'daki Saldırıları Kınadı

Musul'da Çok Sayıda İnsanın Ölümüne Yol Açan Saldırıları Kınayan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon, Hiçbir Şeyin Sivilleri Hedef Alan Bu Tür Saldırıları Haklı Gösteremeyeceğini Söyledi.

Moon, Musul'daki Saldırıları Kınadı

Musul'da çok sayıda insanın ölümüne yol açan saldırıları kınayan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon, hiçbir şeyin sivilleri hedef alan bu tür saldırıları haklı gösteremeyeceğini söyledi.

BM Genel Sekreteri Moon, yayınladığı bir bildiri ile Irak'ın Musul kentinde düzenlenen saldırıları kınadı. Moon, "Rastgele masum insanları hedef alan bu tür saldırıları hiçbir şey haklı kılmaz" dedi. Iraklılar'a sivilleri korumak için birlikte çalışma çağrısında bulunan Moon, "Sivillere yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine derin taziyelerimi gönderiyor, yaralıların da hızla sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum" dedi.

Dün akşam saatlerinde Irak'ın Musul kentinde ağırlıklı olarak Yezidiler'in oturduğu semtlerde düzenlenen saldırılarda 180'i Yezidi, 220 kişi hayatını kaybetmiş, yaklaşık 375 kişi de yaralanmıştı.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA