Montreal Haberleri

Montreal haber, Montreal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Montreal - 29.12.2018
Kanada'daki Türklerden Yemen Halkına Yardım
Açlık başta olmak üzere insani krizin had safhaya ulaştığı Yemen için Kanada genelinde yardım kampanyası düzenlendi. Türkiye'nin Toronto Din Hizmetleri Ataşesi Yakup Sekmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20 gün önce başlattıkları kampanyaya Toronto, Montreal, Ottawa, Vancouver ve Edmonton'da Türklere ait 7 camiden katılım sağlandığını söyledi.
Montreal - 07.12.2018
Kanada Başbakanı Trudeau'dan Huawei Tutuklamasına İlişkin İlk Açıklama
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, hükümetinin Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou'nun tutuklanmasında rolü olmadığını belirterek, "Biz bağımsız bir yargı ülkesiyiz ve ilgili yetkililer bu süreçle ilgili kararları hiçbir politik müdahale olmadan verdi." dedi. Montreal'de gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Trudeau, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmek suçlamasıyla 1 Aralık'ta Vancouver'da uçak değiştirirken gözaltına alınan Mıng'a yönelik yasal sürecin siyasetten bağımsız işlediğini belirtti.
Montreal - 04.12.2018
İsrailli Yazılım Şirketi Kaşıkçı Cinayetinde Katkısı Olduğu İddiasını Reddetti
Amerikan yayın kuruluşu CNN International, Kaşıkçı'nın Kanada'nın Montreal kentinde yaşayan Abdülaziz'e WhatsApp'tan gönderdiği mesajlarda Suudi Arabistan'ı ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı sert dille eleştirdiğini, gazetecinin öldürülmesinde bu mesajlaşmaların da etken olabileceğini belirtmişti.
Montreal - 03.12.2018
Kanada Resmi Yayın Kuruluşundan PKK Propagandası
CBC, Kanada'nın Montreal kentinde yaşayan Kürt asıllı fotoğrafçı ve film yönetmeni Zayne Akyol'un PKK mensubu terörist kadınların Kandil Dağı'ndaki yaşantılarını anlatan, Espace Mile End Galerisi'nde 22 Kasım'da açılan ve 20 fotoğraftan oluşan "Rojeke (Bir Gün)" isimli sergisinin haberini yaptı.
Montreal - 24.11.2018
Pelin Yazar ''SESSİZCE'' İsimli Sergisinde Kendi Dönüşümünü Anlatıyor
İlk sergisini 1995 yılında "Thoughts On Degas" ile İstanbul Teknik Üniversites'nde gerçekleştiren Pelin Yazar, 1996 yılında yine İstanbul'da gerçekleştirdiği "Abstract Woman Images" sergisinin ardından 1998 yılında Chicago'da "Cats of Istanbul" sergisi ile sanatseverlerle buluştu. 2001 yılında ise New York'ta ''New Paintings'' sergisini açan Pelin Yazar, 2007 yılında Montreal'de ''Songs of Spring'', 2008 yılında Kuzey Carolina'da ''Kardelen'', 2010'da Montreal'de ''Natural Dreaming'', 2012 ve 2013 yıllarında Quebec'te "Innocent Horizons" ve ''Day's of Joy'' sergilerini sanat tutkunlarının beğenisine sundu.
Montreal - 31.10.2018
Kriptopara – Yellen'ın Açıklamalarıyla En Büyük 10'un 6'sı Düştü
Yellen, Kanada'nın Montreal kentinde düzenlenen Kanada Fintech Forumu'nda Yellen, şöyle konuştu: "Herhangi bir varlığın kullanışlı bir para birimi olması için sabit ve değişmez bir değeri olması gerekir, Bitcoin ise bunun tam tersi.
Montreal - 30.10.2018
Çin Yasağa Rağmen Ozon Tabakasını İncelten Kimyasal Kullanıyor
Avustralya, Güney Kore, İsviçre, İngiltere ve ABD'den bilim adamları tarafından yürütülen çalışma, CCl4 de dahil olmak üzere ozon tabakasına zarar veren maddeleri tüm dünyada yasaklayan Montreal Protokolü'ne rağmen Çin'in zararlı kimyasal bileşeni kullanmaya devam ettiğini ve ozon tabakasına zarar veren emisyonlara neden olduğunu ortaya koydu.
Montreal - 29.10.2018
Cumhuriyet'in 95. Yılı Kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında hafta boyunca Kanada'nın Edmonton, Halifax, Calgary, Vancouver, Montreal, Mississauga, Kitchener, Brampton kentlerinde de göndere bayrak çekme törenleriyle Cumhuriyet Balosu ve resepsiyonları düzenlenecek.
Montreal - 20.10.2018
İradesi Sağlam Olanlar Daha Kolay Kilo Veriyor
Montreal Nöroloji Enstitüsü ve Hastanesinden Alain Dagher liderliğindeki ekibin, bir zayıflama kliniğindeki 24 hasta üzerinde yaptığı araştırma, kilo vermeyi başaranların beyinlerinde profental korteksin iradeyle bağlantılı bölümünde daha fazla hareketlilik olduğunu tespit etti.
Montreal - 12.10.2018
1+1 'Halet ile Nail' Sergisi Maltepe Üniversitesi'nde Açıldı
Küratörlüğünü Kurtuluş Özgen'in yaptığı 1+1 'Halet ile Nail' isimli fotoğraf sergisi dün Maltepe Üniversitesi'nin ana kampüsündeki GSF Sanat Galerisi'nde açıldı. Geçen yılı da Ali İhtiyar'ın Göç temalı sergisiyle başlattıklarını ifade eden GSF Dekanı Prof. Dr. Selahattin Yıldız şöyle konuştu: "Bu sergiyi çok önemsiyorum çünkü Ali, iki idealist insanın hayata bakışından yola çıkarak bu sergiyi oluşturdu. Ali, Kanada'da yaşayan bir sanatçı ve çalışmalarını Montreal'de devam ettiriyor.
Montreal - 29.09.2018
Paris'in Çatılarında "Kentsel Tarıma" İlgi Artıyor
Dünyanın gelişmiş metropolleri New York, Louisiana, Tokyo, Rotterdam, Montreal, Colorado, Hong Kong, California kentlerinde de benzer projeler uygulanıyor.
Montreal - 24.09.2018
Grafikli - Gazze'deki Katliam İsrail'e Boykot Olarak Dönüyor
İngiliz şarkıcı Elvis Costello, Yeni Zelandalı şarkıcı Lorde, "Cat Power" adıyla anılan ABD'li Charlyn Marie "Chan" Marshall'ın yanı sıra ABD'li rock grubu Montreal, Meteour Müzik Festivali'ndeki konserlerini iptal etti.
Montreal - 21.09.2018
İzmir'in Sokak Lezzetleri Fransa'da
İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Dünya Gurme Kentler Ağı olarak bilinen DELICE üyesi 3 kentin ünlü şefleriyle katılarak mutfaklarını tanıttıkları Lyon Sokak Yemekleri Festivali'nin konuk kentleri İzmir, Montreal ve Hong Kong oldu.
Montreal - 20.09.2018
THY'den Business Yolcularına Yeni Kolaylık
THY ile İstanbul çıkışlı Atlanta, Bangkok, Pekin, Bogota, Boston, Cape Town, Şikago, Guangzhou, Hanoi, Havana, Ho Chi Minh Kenti, Hong Kong, Houston, Cakarta, Johannesburg, Kuala Lumpur, Los Angeles, Manila, Miami, Montreal, New York, Phuket, Port Louis, San Francisco, Sao Paulo, Seul, Şangay, Singapur, Taipei, Tokyo, Toronto, Washington DC, Caracas, Panama City, Madagascar, Durban, Maputo ile Buenos Aires'e seyahat eden yolcular bu hizmetten yararlanabilecek.
Montreal - 20.09.2018
Business Yolcuları Yemeklerini Kendisi Seçecek
TÜRK Hava Yolları'nın (THY) kıtalar arası uçuşlarında business sınıfında seyahat eden yolcular uçakta ikram edilen yemeklerini uçuştan önce kendisi belirleyecek.  Uçak içi ikramda sayılı havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları, business sınıfında seyahat eden yolcularına, yemeklerini uçuş öncesi seçebilmelerine olanak sağlayan projesini uygulamaya aldı.  Yolcular web sayfası ve/veya mobil uygulama üzerinden ana yemeklerin içerik ve görsellerinden seçimlerini yapabilecekler. Yolcular bu seçimlerini, uçuşlarının gerçekleşeceği tarihin 1 hafta öncesinden başlayarak son 48 saate kadar yapabilecekler. Türk Hava Yolları'nın faaliyete geçirdiği bu yeniliklerden, İstanbul çıkışlı Atlanta, Bangkok, Pekin, Bogota, Boston, Cape Town, Şikago, Guangzhou, Hanoi, Havana, Ho Chi Minh Kenti, Hong Kong, Houston, Cakarta, Johannesburg, Kuala Lumpur, Los Angeles, Manila,  Miami, Montreal, New York, Phuket, Port Louis, San Francisco, Sao Paulo, Seul, Şangay, Singapur, Taipei, Tokyo, Toronto, Washington DC, Caracas, Panama City, Madagascar, Durban, Maputo, Buenos Aires'e seyahat eden business sınıfı yolcular yararlanacak.
Montreal - 16.09.2018
Uluslararası Ozon Tabakasının Korunması Günü
Ozon Tabakasını İncelten Maddelere Dair Montreal Protokolü'nün bugüne kadar ulaşılan başarılı uluslararası çevre anlaşması olarak kabul edildiğine dikkati çekilen açıklamada, Türkiye'nin 1991'de taraf olduğu Montreal Protokolü ile ilgili ulusal ve uluslararası çalışmaların Bakanlık koordinasyonunda gerçekleştirildiği aktarıldı.
Montreal - 05.09.2018
ABD 2 Bin 500 Yıllık Eseri İran'a İade Etti
Savcılık, eserin ilk olarak 1936'da İran'ın Persepolis kentinden, daha sonra da 2011'de sergilendiği Montreal Güzel Sanatlar Müzesi'nden çalındığını ortaya çıkardı.
Montreal - 29.08.2018
Kaos" Montreal'de Yarışacak
Yönetmen Semir Aslanyürek'in son filmi "Kaos", Kanada'da "Montreal Film Festivali"nde yarışacak.
Montreal - 28.08.2018
Terör Şehidi Altıkat, Kanada'da Anıldı
Saldırının gerçekleştiği kavşaktaki Şehit Diplomatlar Anıtında düzenlenen törene, Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Selçuk Ünal, Kanadalı Senatör Anne Cools, Kanada Dışişleri Bakanlığı bürokratları, Kanada Silahlı Kuvvetleri temsilcileri, yabancı misyon şefliklerinin askeri temsilcileri, Türkiye'nin Ottawa Büyükelçiliği görevlileri ile Toronto, Ottawa ve Montreal'den 200'e yakın Türk vatandaşı katıldı.
Montreal - 21.08.2018
Kanada Hastanelerinde Suudi Doktor Krizi
Taylor, ihtiyaçları olan profesyonel sağlık uzmanlarını, Quebec ve Ontario gibi daha büyük tıp okullarına sahip eyaletlerden işe almaya çalışacaklarını aktardı. Taylor, "Kanada'daki diğer pek çok sağlık tesisi aynı durumda. Montreal'de McGill Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi, bizden daha da kötü durumdalar.
Montreal - 15.08.2018
Iata'dan THY'ye Övgü
Merkezi Kanada'nın Montreal kentinde bulunan IATA, Türkiye'ye yönelik spekülatif atağın, havayolu taşımacılığı üzerindeki etkilerine dair bir rapor yayımladı.
Montreal - 13.08.2018
Halep, Rogers Kupası'nda Şampiyon
Montreal kentinde sert zeminde düzenlenen turnuvanın tek kadınlar finalinde, bu yılın Fransa Açık şampiyonu 1 numaralı seribaşı Halep ile 3 numaralı seribaşı Stephens karşılaştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Montreal Haberleri | Montreal Haber - Haberler - Sayfa 7 - Montreal haberleri, son dakika montreal haber ve gelişmeleri burada. Msc'den Türkiye'ye Genişletilmiş Yeni Servis.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 12:33:16. #1.14#
title