Montreal Haberleri

Montreal haber, Montreal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Montreal - 28.03.2020
Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı
Öte yandan, Uluslararası Sivil Havacılık Sözleşmesi'nin 50 (a) ve 56'ncı maddelerinin tadiline ilişkin, 6 Ekim 2016'da Montreal'da imzalanan ve 7212 sayılı kanunla onaylanması uygun bulunan ekli protokoller onaylanarak Resmi Gazete'de yayımlandı.
Montreal - 18.03.2020
Kanada'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 8'e çıktı
Montreal merkezli Air Transat ile Porter hava yolu şirketi de uçuşların askıya alındığını açıkladı.
Montreal - 16.03.2020
Kanada, Kovid-19 salgını nedeniyle sınırlarını yabancılara kapattı
Uluslararası uçuşlar için belli havalimanları tahsis edildi Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek için bir başka önlem olarak, uluslararası uçuşların tamamının Montreal, Toronto, Calgary ve Vancouver havalimanlarına aktarıldığını bildiren Trudeau, bu önlemin, gelenlerin virüs taramalarının sağlıklı şekilde yapılmasına imkan sağlamak için alındığını vurguladı.
Montreal - 12.03.2020
Dünya Artistik Buz Pateni Şampiyonasına 'korona' iptali
Çin'de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan korona virüsü tehlikesi nedeniyle ülkelerde düzenlenmesi planlanan sportif faaliyetler tek tek iptal ediliyor. Dünya Artistik Buz Pateni Şampiyonası da korona virüsü engeline takıldı. Uluslararası Buz Pateni Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Kanada'nın Montreal kentinde 16-22 Mart tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan şampiyonanın küresel salgın haline gelen korona virüsü nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.
Montreal - 08.03.2020
Kanada'da, Mısır'daki ihlalleri anlatan El Hatk isimli filmin galası yapıldı
Kanada'nın başkenti Ottawa'dan başlayan gala gösterimi, Montreal'in ardından Toronto Üniversitesi Innis Town Hall Theatre'daki etkinlikle sona erdi.
Montreal - 05.03.2020
IATA: Koronavirüs nedeniyle hava yolu şirketlerinin gelirleri 63 ila 113 milyar dolar azalabilir
Merkezi Kanada'nın Montreal kentinde olan IATA'dan yapılan açıklamada, koronavirüs salgınının hava taşımacılığı sektörüne etkisi değerlendirildi.
Montreal - 04.03.2020
Bach, Tokyo 2020 için iptal veya ertelemenin gündemde olmadığını açıkladı
Oyunların tarihte ilk kez bu tip sorunlarla karşılaşmadığını hatırlatan Bach, "Rio 2016'da Zika virüsü, Moskova 1980 ve Los Angeles 1984'te boykot tartışmaları, Münih 1972'de terör saldırısı, Montreal 1976'da Afrika boykotu vardı.
Montreal - 29.02.2020
Kanada'da İdlib şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı
Kanada'nın Montreal kentinde, İdlib'deki son saldırıda şehit düşen askerler için gıyabi cenaze namazı kılınıp dua edildi.
Montreal - 21.02.2020
IATA: Koronavirüs nedeniyle hava yolu şirketlerinin gelirleri 29,3 milyar dolar azalabilir
Merkezi Kanada'nın Montreal kentinde olan IATA'dan yapılan açıklamada, koronavirüs salgınının hava taşımacılığı sektörüne etkisi değerlendirildi.
Montreal - 18.02.2020
THY'NİN KANADA'DAKİ 3'ÜNCÜ UÇUŞ NOKTASI: VANCOUVER
TÜRK Hava Yolları (THY)'nın, Kanada'da Montreal ve Toronto'nun ardından 3'üncü uçuş noktası Vancouver oldu.
Montreal - 18.02.2020
THY'nin Kanada'daki  3'üncü uçuş noktası:   Vancouver
TÜRK Hava Yolları (THY)'nın, Kanada'da Montreal ve Toronto'nun ardından 3'üncü uçuş noktası Vancouver oldu.
Montreal - 18.02.2020
THY, Vancouver seferlerini 9 Haziran'da başlatacak
Türk Hava Yolları (THY), Kanada'da uçtuğu Montreal ve Toronto'dan sonra şimdi de Vancouver seferlerini başlatacak.
Montreal - 17.02.2020
Alstom Bombardier'in tren birimini satın almak için görüşüyor
Bombardier'in havacılık bölümü Bombardier Aviation'ın merkezi Montreal'de, toplu taşıma bölümü Bombardier Transportation'un merkezi de Berlin'de bulunuyor.
Montreal - 16.02.2020
Kanada'da şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu
Türkiye'de son günlerde meydana gelen afetlerde ve askeri operasyonlarda şehitler olanlar için Montreal'de Kur'an-ı Kerim okundu.
Montreal - 08.02.2020
THY'nin Vancouver uçuşları 9 Haziran'da başlıyor
Türk Hava Yolları'nın (THY), Kanada'daki üçüncü uçuş noktası olan Vancouver seferleri 9 Haziran 2020'de başlıyor. THY'nin Montreal ve Toronto uçuşlarına ilaveten başlayacağı İstanbul-Vancouver seferleri, Boeing 787-9 tipi yolcu uçakları ile yapılacak.
Montreal - 30.01.2020
Kanada Havayolları Air Canada, Pekin ve Şanghay'a tüm uçuşları iptal etti
Çin'de başlayarak yayılan koronavirüs salgını nedeniyle uçak seferlerini iptal eden havayolu şirketlerine Kanada Havayolları Air Canada da katıldı. Air Canada'dan yapılan açıklamada, "Air Canada'nın Kanada'dan kalkan son uçuşları bugün ve dönüş uçuşları yarın 30 Ocak 2020'de Pekin ve Şanghay'dan gerçekleşecek. Etkilenen müşteriler bilgilendirilecek ve varsa diğer taşıyıcılarla seyahat etme veya tam bir geri ödeme de dahil olmak üzere seçenekler sunulacak. Bu durumdan dolayı müşterilerimizin seyahat planlarındaki ciddi aksaklıklar nedeniyle özür dileriz." denildi. Air Canada Çin'e, Toronto, Vancouver ve Montreal'den haftada 33 uçuş gerçekleştiriyor.
Montreal - 15.01.2020
TBMM Genel Kurulu
TBMM Genel Kurulunda, uluslararası anlaşmaların uygun bulunmasına ilişkin 10 kanun teklifi kabul edildi.
Montreal - 05.01.2020
Uçağın iniş takımlarındaki tekerlek böyle düştü
Uçağın iniş takımlarındaki tekerlek böyle düştüKanada, (DHA)- Kanada'da Montreal-Saguenay seferiyi yapmak üzere olan uçağın, pistten kalkışı sırasında iniş takımlarındaki tekerlerden biri düştü.
Montreal - 05.01.2020
Uçağın iniş takımlarındaki tekerlek böyle düştü
Kanada'da Montreal-Saguenay seferiyi yapmak üzere olan uçağın, pistten kalkışı sırasında iniş takımlarındaki tekerlerden biri düştü.
Montreal - 22.12.2019
Hasene Vakfı, Kanada'da fakirlere kışlık yardım dağıttı
Merkezi Almanya'nın Köln kentinde bulunan Hasene Vakfı, Kanada'nın Montreal kentindeki fakir ve evsizlere kışlık yardım dağıttı.
Montreal - 20.12.2019
Kanada'nın Quebec City kentindeki Müslümanların 20 yıllık mezarlık çilesi sona erdi
Benabdallah da Başkan Labeaume'a projeyi ilerletmesi ve bölücü tartışmalardan kaçınması nedeniyle teşekkür etti. Kentteki Müslümanların 20 yıldır kendi mezarlıklarını almak için çalıştıklarını söyleyen Benabdallah, "Şehrimizde Müslüman mezarlığı olmadığı için cenazelerimizi bu bölgedeki en yakın mezarlığın olduğu 255 kilometre uzaktaki Montreal'e götürüyorduk.
Montreal - 04.12.2019
Kanada'da "esrar uzmanlığı" için üniversite programı açılacak
Kanada'nın Montreal kentinde bir üniversitede esrar üreticiliği uzmanlık programının açılacağı bildirildi.
Montreal - 27.11.2019
Kanada'daki dini sembol yasağının temyiz duruşması başladı
Eyalette yapılan bir araştırmada, yasanın uygulamaya başlamasının ardından Montreal'de işlenen nefret suçlarının yüzde 58'inin Müslümanları hedef aldığı ortaya çıkmıştı.
Montreal - 21.11.2019
Kanada Başbakanı Trudeau yeni kabineyi açıkladı
Kanada'da 21 Ekim'de yapılan genel seçimlerde Justin Trudeau liderliğindeki Liberal Parti sandıktan birinci parti olarak çıkmıştı. Bir önceki seçimlere göre 20 sandalye kaybederek 157 sandalye kazanan Liberal Parti tek başına iktidarı olamamıştı. Trudeau liderliğindeki azınlık hükümeti yemin edip göreve başladı. Yeni kabinesini oluşturan Trudeau, 31 olan bakan sayısını 35'e yükseltti. Eski Dışişleri Bakanı Chrystia Freeland, yeni Başbakan Yardımcısı olarak atandı. Dışişleri Bakanlığı görevine ise Montreal Milletvekili François-Philippe Champagne getirildi.
Montreal - 20.11.2019
Kanada'da yeni hükümet kuruldu
Yeni kabinede Freeland'den boşalan Dışişleri Bakanlığı görevine ise Montreal Milletvekili François-Philippe Champagne getirildi.
Montreal - 20.11.2019
Kanada'da öğretmenler dini sembol yasağına karşı dava açtı
Federasyonun avukatı Remi Bourget, "Mahkemenin üyelerimizin haklarının bu hükümet tarafından ihlal edildiğini ilan etmesini istiyoruz. Quebec eyaletindeki öğretmenlerin yüzde 75'i kadındır. Bu kanundan etkilenecek kişilerin tamamı olmasa da büyük çoğunluğu kadındır. Elbette, din özgürlüğü hakkının yanında aynı zamanda eşitlik hakkı da engellenmektedir." dedi. Kanada Müslümanları Ulusal Konseyi ve bazı sivil toplum kuruluşları da iptal için dava açmıştı. Kanada Başbakanı Justin Trudeau da yasaya karşı olduğunu açıklamıştı. Dini sembollerin kullanımını yasaklayan yasa teklifi Quebec Eyalet Meclisinde haziran ayında yapılan oylamada kabul edilmişti. Quebec eyaletinde iktidarda bulunan Avenir Quebec koalisyon hükümeti tarafından getirilen kanunla, öğretmenler, hakimler, polis memurları, gardiyanlar ve bazı kamu görevlilerinin mesai saatleri boyunca dini anlam ifade eden başörtüsü, peçe, haç veya kipa kullanmaları yasaklanmıştı. Yasa ile peçe takan kadınların da yüzlerini açmadıkları sürece kamu hizmetlerinden yararlanamayacakları hükmü getirilmişti. Eyalette yapılan bir araştırmada, yasanın uygulamaya başlamasının ardından Montreal'de işlenen nefret suçlarının yüzde 58'inin Müslümanları hedef aldığı ortaya çıkmıştı.
Montreal - 14.11.2019
MLS ekibi Montreal Impact'ta teknik direktörlüğe Henry getirildi
Amerikan Birinci Futbol Ligi (MLS) ekibi Montreal Impact'ta Kolombiyalı Wilmer Cabrera'dan boşalan teknik direktörlük görevine Fransız Thierry Henry getirildi.
Montreal - 14.11.2019
ABD ile Kanada arasındaki petrol akışı blok zincir ile izlenecek
Mavennet CEO'su Patrick Mandic'in Coindesk'e yaptığı açıklamada, şirketin 2015 yılından beri,Toronto Montreal Exchange için blok zincir tabanlı doğal gaz platformu geliştirme de dahil olmak üzere, bu alanda çalıştığını belirtti ve bakanlığın başlattığı projenin endüstriyi daha da ilerleteceğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Montreal Haberleri | Montreal Haber - Haberler - Sayfa 3 - Montreal haberleri, son dakika montreal haber ve gelişmeleri burada. Kanada'daki silahlı saldırıda ölü sayısı 23'e yükseldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 07:38:20. #1.15#
title