Monıc'ı Tehdit Ediyormuş

Monıc'ı Tehdit Ediyormuş

Sosyetenin Tanınmış Simalarından Monic Benerdate'ye 3 Aydır Gelen Tehdit Telefonlarının Sırrı Çözüldü.

Monıc'ı Tehdit Ediyormuş

SOSYETENİN TANINMIŞ SİMALARINDAN MONİC BENERDATE'YE 3 AYDIR GELEN TEHDİT TELEFONLARININ SIRRI ÇÖZÜLDÜ.

'Torununu kaçırırım' diyen kişinin TRT'nin eski prodüktörlerinden biri olduğu ortaya çıktı

Sosyetenin ünlü ismi Monic Benerdate'nin 3 aydır gelen tehdit telefonlarının sırrını İstanbul organize polisi çözdü. Monic Benerdate kendisini arayan kişinin, kendisinin bazı hayır kurumlarına yaptığı bağışları kesmesi için tehditte bulunduğunu belirterek polise başvurdu.

Telefondaki kişinin kendisini 'Torununu kaçırırım' diyerek tehdit ettiğini de söyleyen Monic Berdadet'in başvurusu üzerine İstanbul polisi geniş çaplı bir araştırma başlattı. Hrant Dink cinayetinin ardından azınlıklara yapılan tehditleri büyük bir titizlikle inceleyen İstanbul polisi, Monic Berdadet'e gelen telefonları tespit etmek için çalışmalara başladı. Çalışmaların sonunda, Benerdate'yi ankesörlü telefonla arayan kişinin, aynı gün hem Etiler Alkent sitesini hem de 118 bilinmeyen telefon numaralar servisini ve kendi yakın çevresinden kişileri aradığı tespit edildi.

Telefon kartının incelemesinin ardından, Benerdate'yi arayarak tehdit eden kişinin, Alkent sitesi sakinlerinden TRT'nin eski prodüktörü Lütfi Güner Sarıoğlu olduğunu tespit etti. Gözaltına alınan Sarıoğlu'nun, 118 bilinmeyen numaralar servisini arayarak Benerdate'nin telefon numarasını sorduğu öte yandan Alkent sitesinin yöneticilerini de tehdit ettiği belirlendi.