Molotof ve Havai Fişekli Dernek

Molotof ve Havai Fişekli Dernek

Polisin Baskın Düzenlediği Dernek Lokalinde; Çok Sayıda Molotof Kokteyli, Havai Fişek, Sopa ve Örgütsel Döküman Çıktı.

Molotof ve Havai Fişekli Dernek

Şişli'de yasadışı eylem hazırlığı yapıldığı ihbarını alan polis, çevik kuvvet desteği ile bir derneğe baskın düzenledi. Dernek lokalinde yapılan aramalarda çok sayıda molotof kokteyli, havai fişek, sopa ve örgütsel döküman çıktı. Polis, olayla ilgili 10'dan fazla kişiyi gözaltına aldı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, son günlerde artan yasadışı gösteriler nedeniyle opersyonlarına hız verdi. Şişli Okmeydanı'nda yasadışı gösteri yapılacağı ihbarını alan TEM polisi, çok sayıdaki çevik kuvvet ekibinin de desteği ile Okmeydanı Seyhan Sokak 9 numarada bulanan "Okmeydanı Demokrasi ve Kültür Evi" lokaline baskın düzenledi. Polisin içeride yaptığı aramalarda; kullanıma hazır çok sayıda molotof kokteyli, havai fişek, sopa ve örgütsel döküman ele geçirildi.

Operasyonda, 10'dan fazla şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Dernek lokalinde yapılan incelemelerin ardından polis, sokağı boşalttı. Polis operasyonuna tepki gösteren bir grup, Okmeydanı'nda eylem yaptı. Polis ile göstericiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Slogan atan eylemciler, basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı. (CİHAN)