Modacı İpekçi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyaret Etti

Modacı İpekçi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyaret Etti

Modacı İpekçi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyaret Etti
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Ünlü modacı Cemil İpekçi, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini ziyaret etti.

Ünlü modacı Cemil İpekçi, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini ziyaret etti.

Modacı İpekçi, merkezde engelli öğrenciler tarafından kapıda çiçekle karşılandı. Merkez içerisinde eğitim sınıflarını gezerek bilgiler alan İpekçi, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İpekçi, "Bu tür eğitim merkezlerinin İstanbul'da açıldığı gibi, Kırıkkale'de de açılabilirmiş, sizi tebrik ediyorum. Ben bu özürlü, engelli gibi sözleri sevmiyorum, aslında hepimiz birer özürlüyüz, engelliyiz" dedi.

Kırıkkale'ye her geldiğinde merkeze uğrayacağını, bu merkezle kendi tasarım okulunu birleştirerek değişik projeler yapacaklarını bildiren İpekçi, "Önemli olan, hepimizin bir olduğunu düşünmek. Bugün sağlam duruyoruz dünyaya göre. Ama bir saniye sonra başımıza neler gelecek onu bilmiyoruz. Kendi başımıza da gelecek olmasını bilmemiz gerektiğine İnanıyorum.bugün sağlamız ama yarın dünyayı görmeyebiliriz ve yürüyemeyebiliriz" diye konuştu.

Modacı İpekçi, yanına yaklaşan 1 metre 10 santimetre boyundaki Yelda ile 1 metre 60 santimetre boyundaki Emre Madencioğlu'nun isteklerini dinledi.

Yelda Madencioğlu, "İpekçi ağabeyimize talebimizi söyledik. Bizi çok iyi karşıladı. Nikahımızı kıydığımızı ve düğün için gelinliğe ihtiyacımızın olduğunu ilettik. (Gelinliğiniz benden düğün hediyesi) dedi. Düğünümüzü yeni yapacağımız için gelinliği bekleyeceğiz. Aslen Bartınlıyız ve Kırıkkale'ye engelliler için tiyatro gösterimine geldik" dedi.

Modacı İpekçi, iki tiyatrocu gencin evleneceklerini ve gelinlik taleplerini ise karşılayacaklarını bildirdi.

İpekçi, daha sonra Yahşihan ilçesindeki Cemil İpekçi Moda Evi'ndeki çalışmaları incelemek üzere buraya gitti.

Modacı Cemil İpekçi'nin ziyaretlerine, Yahşihan Kaymakam'ı Ahmet Ferhat Özen, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Kaygusuz, Yahşihan Emniyet Müdürü Tamer Taş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Yıldırım ve Yahşihan Halk Eğitim Müdürü Abidin Aslan da katıldı.

- KIRIKKALE

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title