Mlada Boleslav: Erıc Gerets'in Basın Toplantısı

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Mlada Boleslav ile oynayacakları rövanş maçı öncesi "İlk maçın neticesi ne kadar iyi olsa da 'şimdiden iş bitti' diye kimse düşünmemeli" dedi.

Mlada Boleslav: Erıc Gerets'in Basın Toplantısı

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Mlada Boleslav ile oynayacakları rövanş maçı öncesi "İlk maçın neticesi ne kadar iyi olsa da 'şimdiden iş bitti' diye kimse düşünmemeli" dedi.

Çek Cumhuriyeti'nin Mlada Boleslav takımıyla oyanayacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçı öncesi karşılaşmanın oynanacağı Mlada Boleslav Şehir Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, yarınki maçın öneminin farkında olduklarını belirterek, "Bizim için sıradan bir maç değil. Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak istiyoruz. Burada Türkiye'yi temsil ediyoruz ve Türkiye adına puanlar kazanmak mecburiyetindeyiz. Ayrıca, seyircilerimize ileriye dönük iyi yolda olduğumuzu göstermek istiyoruz. Tüm oyuncularım bu karşılaşmanın öneminin bilincinde. İlk maçın neticesi ne kadar iyi olsa da 'şimdiden iş bitti' diye kimse düşünmemeli. Bundan dolayı da yarınki maça tam konsantre ile başlayacağız" diye konuştu.

Mlada Boleslav karşısında düşüncelerinin tamamen defans yapmamak olduğunu da söyleyen Gerets, "Sadece defans yapıp da skoru korumak istersek, rakibimizin en azından 5-6 oyuncusu 1.85 metrenin üzerinde ve bu da bizim için tehlikeli olabilir. Bu yüzden oyunu ileride kabul edeceğiz" şeklinde konuştu.

Eric Gerets, Çek Cumhuriyeti'ndeki hava sıcaklılığın Türkiye'ye oranla daha düşük olması ile ilgili de, "Havanın çok fazla sıcak olmaması herkes için avantaj. Ancak, sahanın güzel olmasıyla beraber bugün oyuncularımız, antrenmanda çok fazla kaydı. Bunun için yarınki krampon seçimimizde çok dikkatli olmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının, her zamankinin aksine gülümsememesiyle ilgili soruya ise Belçikalı teknik adam, "Şuanda gülümsersem, karşıdaki rakibi küçümsüyoruz gibi değerlendirebilirler. Ondan dolayı bu gülümsemeleri yarınki maçtan sonraya bırakmak istiyoruz" cevabını verdi.

Oyuncularının istek ve performansından memnun olduğunu da kaydeden Gerets, "Antrenmanda oyuncularımın arzusu, isteği ve birbirleriyle yardımlaşmaları üst düzeydeydi. Herkes, hedefe kilitlendi" diye konuştu.