Mitoloji Haberleri

Mitoloji haber, Mitoloji son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mitoloji - 26.10.2020
Saraylardan sokaklara "kara" talihli kediler
Ülkedeki tahıl ambarlarını farelere karşı koruyan ve bu özellikleri sayesinde Mısır halkı tarafından çok sevilen kedilerin zamanla "tanrı" olarak kabul edilmeye başladığını anlatan Armutak, Mısır mitolojisinde çoğunlukla siyah renkli kedilerin kullanıldığına dikkati çekti.
Mitoloji - 20.10.2020
Çin, 2023 ve 2024'te yeni Ay görevlerine başlayacak
Çin mitolojisindeki Ay tanrıçasının adını taşıyan görevlerinde kullanılacak uzay araçları için ihale duyuruları CNSA tarafından yayımlandı.
Mitoloji - 19.10.2020
Kestiği Kelle Elinde!
Mitolojik efsaneye göre; Poseidon (Hani şu denizlerin tanrısı) bakire genç kız Medusa'ya tanrıça Athena'nın tapınağında tecavüz eder.
Mitoloji - 11.10.2020
Longoz Ormanları doğal film stüdyosu oldu
Anıl Kaya'nın yönetmenliğini yaptığı Türk mitoloji temelli internet dizisi olan Kızılçağ'ın da Longoz Ormanları'ndaki çekimlerine başlandı.
Mitoloji - 11.10.2020
Kazdağları'nda hazan mevsimi
Mitolojide İda Dağı olarak geçen, ağaç ve bitki türlerinin oluşturduğu renkleri ile görülmeye değer güzellik sunan Kazdağları, sonbaharın kendisini göstermesiyle adeta bir renk cümbüşü yaşıyor.
Mitoloji - 24.09.2020
2020 Patara yılına özel Patara'nın kültürüne dair her şey
Patara'nın tarihsel önemi Patara'da yerleşimin M.Ö. 13. yüzyılda başladığı düşünülüyor. Coğrafi yapısı ve konumu itibarıyla doğal bir liman olan Patara, bu avantajıyla yüzyıllar boyunca önemini korudu. M.Ö. 168/167 yılından M.S. 43 yılına kadar Likya Birliği'nin başkenti olan şehir, bu tarihten sonra kaynaklarda Roma'nın eyaleti olarak geçiyor. Mitolojiye göre Apollon ve Artemis'in doğduğu yer olarak bilinen Patara, aynı zamanda "Noel Baba" olarak bilinen St.
Mitoloji - 11.09.2020
Türkiye'de romanda yeni trend fantastik romanlar
Türkiye'de romanda yeni trend fantastik romanlar Sanat tarihçisi fantastik roman yazdı, okuyan hayran kaldı BURSA - Uludağ Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Filiz İnanan, fantastik roman yazdı. Okuyanlar fantastik romana hayran kaldı. Türkiye'de son yıllarda fantastik romanlar ilgi toplamaya başladı. 10 yıl önce masal olarak yazmaya başladığı kitabını daha sonra fantastik romana dönüştüren Filiz İnanan, fantastik eserini bitirerek piyasaya sürdü. 2,5 ay önce okurla buluşan kitap büyük ilgi topladı. Türk fantastik edebiyatına eser kazandırmak isteyen Filiz İnanan, "Vaadler" ismini verdiği fantastik romanını okurlarıyla buluşturdu. Kitap, tanıtım yapılmamasına rağmen, kısa sürede okuyanlar tarafından beğenilip tavsiye edilmeye başlandı. Kitabı yazmaya 10 yıl önce başladığını ifade eden Filiz İnanan, "Kardeşine masallar anlatan bir kadın karakterin hayatını yazmak istemiştim. Yazmaya masaldan başladım. 10 yıl önce yazdığım kitabın ilk cümlesi büyüdü, büyüdü bir sürü karakter doğdu. Şimdi kendine ait dünyası olan bir kitap var. Kitap tamamen fantastik. Bugünü, geçmişi ve mitolojisi olan iki paralel kurguda ilerliyor.
Mitoloji - 07.09.2020
Trump, Paris Büyükelçisinin rezidansında beğendiği 3 sanat eserini Washington'a götürmüş
Washington'da orijinallerinin kopyaları olduğu ortaya çıkan, 750 bin dolar değerindeki eserlerin, Benjamin Franklin portresi ve Franklin'in büstü ile Yunan mitolojik karakterlerinden oluşan gümüş heykelcik seti olduğu ifade edildi.
Mitoloji - 31.08.2020
Son dakika haber... Van'da Urartular'dan kalma nekropolde yeni bir ölü gömme geleneği tespit edildi
Daha önce kadın ve erkeğe ait 2 bin 777 yıllık iskelet ile bu iskeletlerin üzerinde gümüşten boyunluk, 39 küpe, saç spiralleri, amulet (muska), som altından yapılan aslan protomlu süs iğnesi, mitolojik yaratıklarla bezemeli bir kemer ve sığ tepsi bularak Urartu literatürüne kazandıran kazı ekibi, bu yıl da nekropolün üst kısmında Urartular'da aristokrat kesiminin gömüldüğü alanda çalışmalarını yoğunlaştırdı.
title