Mitoloji Haberleri

Mitoloji haber, Mitoloji son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mitoloji - 10.02.2021
Yapımcı Bülent Turgut "süper kahraman" evrenini anlattı Açıklaması
Yaklaşık 2,5 yıl boyunca Türkçe konuşan Müslüman coğrafyada, ortak kültür değerlerinde buluşmuş bir evren oluşturmak amacıyla çalıştıklarına değinen Turgut, "Hikayesi, karakterleri, işin teolojik ve mitolojik boyutu, kahramanların dayandığı arketipler derken, bir de 'Bu işin prodüksiyon olarak Türkiye'de yapılması için nelere ihtiyacımız var?' sorusuna cevap aradık.
Mitoloji - 24.01.2021
Karaburun Yarımadası'nda yetiştirilen nergis çiçeği rağbet görüyor
Karaburun'un simgelerinden olan ve adını mitolojik bir hikayeden aldığı rivayet edilen nergis çiçeği, kış soğuklarının başladığı kasım sonundan şubat başına kadar hasat edilebiliyor.
Mitoloji - 20.01.2021
Hindistan'ın Gucarat eyaleti, Çin'i çağrıştırdığı gerekçesiyle ejderha meyvesinin adını değiştirdi
Çin'in simge hayvanlarından olan ve Çin mitolojisinde efsanevi özelliği bulunan ejderha aynı zamanda imparatorun simgesi olarak da kabul ediliyor.
Mitoloji - 17.01.2021
Twitter'ın politik tavırları netleşiyor
Twitter'ın Pandemi Savunuculuğu da Tartışma Konusu Twitter'ın Covid19 konusundaki komplo teorilerine kararlı biçimde karşı çıkması da verilen engelleme kararına etkisi değerlendiriliyor. Örneğin Hamaney; ABD, İngiltere ve Fransa tarafından üretilen koronavirüs aşılarını "tamamen güvenilmez" olarak nitelendirmiş; Batılı güçleri, aşı göndermeyi teklif ederek diğer ulusları "kirletmeye" çalışmakla suçlamıştı. Kırk yıllık gelirlerini Covid19 pandemisinde ikiye katlayan Apple gibi, Google ve Facebook gibi dijital teknoloji şirketlerinin pandemi karşıtı komplo teorilerine karşı, ta başından çok net tavır aldıklarını biliyoruz. Engellemelerin, Trump'ın aşı ve pandemi karşıtı paylaşımlarını takip etmesi bir tesadüf olmayabilir. Dijital Çeteleşme Davranışları İzliyoruz Mobil uygulama platformu olarak bilinen Google Play ve Apple Store da aldıkları ani bir kararla tartışmaya katıldılar, hem de Twitter saflarında. Ana akım sosyal medyada yasaklanan Trump ve takipçileri hızlıca Parler adlı platforma geçtiğini fark eden Google Play, kaşla göz arasında uygulamayı sitesinden kaldırdı; Appla Store ise kaldırmak üzere olduğunu açıkladı. Ne Android ne İOS işletim sistemi kullanıcıları artık Parler'a erişemiyorlar. Bu ortak tavrın dünya barışını korumak ve şiddeti önlemek için çevik bir iş birliği mi yoksa beğenilmeyen siyasi aktöre politik bir çeteleşme veya tröstleşme durumu mu söz konusu, buna zaman gösterecek. Enformasyon çağında alternatiflerin sınırsız, iletişimin özgür olduğuna dair dijital inanç, bir mitolojiye dönüşmek üzere.
Mitoloji - 12.01.2021
Alanya Müzesinde medeniyetler tarihine yolculuk
Anadolu uygarlıkları hakkında bilgi sahibi olunuyor Türkmen, Alanya Müzesine gelen ziyaretçilere ilk salonda kronolojik sergilemeyle Anadolu uygarlıklarına ait eserlerin anlatıldığını belirterek, şöyle konuştu: "Bu eserler öğrencilerin eğitimine katkı sağlıyor. Yabancı ziyaretçiler de Anadolu uygarlıkları hakkında bilgi sahibi oluyor. Alanya Kalesi eserleri, gemi ve denizciliğe ait eserler ile bronz Herakles heykeli ayrı salonlarda sergileniyor. Mitoloji, ticaret, spor, sağlık, cam eserler ve takılar başlıkları altında düzenlenmiş vitrinlerde çok sayıda eser bulunuyor.
Mitoloji - 31.12.2020
Prof. Dr. Mim Kemal Öke, "12. İstanbul Edebiyat Festivali"ne konuk oldu Açıklaması
Türklerin mitolojisindeki tanrı dağlarından batıya gelişlerine dikkati çeken Prof.
Mitoloji - 30.12.2020
Kemal Sayar: "Diziler, psikolojik farkındalığın artmasına hizmet ediyor"
"Psikiyatrist, psikoterapist imgesinin dizilere girmesini yararlı buluyorum" Pandeminin özellikle ilk 3-4 ayında birçok kişinin obsesif-kompülsif sıkıntılar yaşadığını anlatan Sayar, şöyle konuştu: "Birisi bana, 'Bazen 'Masumlar Apartmanı'ndaki kardeşlerin aşırı yıkanmaları beni güldürüyor.' dedi. Ben de 'Obsesif-kompülsif bozukluk, yani takıntı hastalığı, vesvese hastalığı o kadar ağır bir rahatsızlıktır ki o insanların gerçek haletiruhiyesini bilseniz, onların içine girseniz, onlarla beraber çok üzülür ağlarsınız.' dedim. Asla komik bir şey değildir, kişiye çok büyük ıstıraplar veren bir şeydir. Yani insanların acısına yabancılaşmamayı da öğrenebilmemiz lazım. Bütün bu dizileri izlerken başka bir gezegenden birisi geliyor komik şeyler yapıyor gibi, o insanların acısını izlemeyip, 'Böyle olmak, bu insan gibi olmak nasıl bir şey' dediğimiz o muhteşem soruyla kendi kendimizi baş başa bırakmamız lazım. Sosyal empati dediğimiz, bir başkası olmak, bir başkasının ıstırabını yaşamak nasıl bir şeydir, onunla nasıl hemhal oluruz, onu nasıl daha iyi anlarız? Bu soruları sormamız lazım." Sayar, psikiyatri açısından dizilerde olması gerekenlere işaret ederek, "Bu diziler bize sadece acıyı değil, o acıya çözüm üretilebileceğini, her acının sonunda bir rahatlama hissinin de gelebileceğini, insanın biraz da kendi kaderinin yazarı olduğunu, kendi gayretiyle bazı şeylerin inşa edilebileceğini, insanın seçim yapma kudretini haiz bir varlık olduğu hissini bize verebilirlerse, zannediyorum sadece melodramatik yapımlar olarak hatırlanmaz, insanların ruh sağlığına katkıda bulunan yapımlar olarak da hatırlanırlar. Ben her halükarda psikiyatrist, psikoterapist imgesinin dizilere girmesini yararlı buluyorum. Çünkü belki bir 20-30 sene öncesine kadar, ruhsal şikayetlerinizi dile getirmek adete ayıp kabul ediliyordu ve bunlardan söz etmek sanki çok netameli bir alana girmek, bir karakter zaafı, iman zaafı -dindar insanların arasında çok yaygın bir mitolojidir bu, iman zaafın varsa depresyona girersin diye, tamamıyla yanlış- bu tür mitolojileri ters yüz etmesi bakımında iyi olduğunu düşünüyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mitoloji Haberleri | Mitoloji Haber - Haberler - Sayfa 5 - Mitoloji haberleri, son dakika mitoloji haber ve gelişmeleri burada. Valheim sistem gereksinimleri 2021 | Valheim kaç GB? Valheim Atabey nasıl çağırılır?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.9.2021 16:55:51. #1.15#

title