Mitoloji Haberleri

Mitoloji haber, Mitoloji son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mitoloji - 18.03.2021
İstanbul aşığı Fransız öğretmen, animasyon filmiyle Türkiye'yi tanıtmayı amaçlıyor
Mangiavillano, yapımcılığını üstlendiği "Türk yaratılış mitolojisinden ilham alan ekolojik bir masal" olmayı hedefleyen "Akana-Deniz Kabuğunun Hafızası" isimli sanal gerçeklik temelli animasyon filmiyle Türkiye'de Patara ve Göbeklitepe gibi önemli turizm bölgelerini tanıtmayı planlıyor.
Mitoloji - 11.03.2021
TBMM Başkanı Şentop, İstiklal Marşı konulu kısa film ödül törenine katıldı Açıklaması
Kendisi bizzat şahit olarak o zor günleri kaleme alan Mehmet Akif'in, sanki kendisinden sonraki nesiller için de o günlerin yapılabilecek en iyi tasvirini yaptığını anlatan Şentop, şöyle devam etti: "Mehmet Akif dili iyi kullanarak insanları etkileyebilen bir hatip, kalemini etkili kullanan nadide üdebadandır. Mehmet Akif, dilin bütün inceliklerine hakim büyük bir entelektüeldi. Onun destekleriyle yayın hayatına başlayan Sebilürreşad'ın üzerinden bir asırdan fazla zaman geçti. Her ne kadar 1966 yılı ila 2016 yılı arasında yayın hayatına devam edemese de Sebilürreşad dergicilik alanında önemini korumaya devam etmiştir. İstiklal Marşı'nın 100. yılı vesilesiyle Sebilürreşad'ın özel bir sayısını hazırladık. İnşallah dergimizin bu sayısı İstiklal'imize yaraşır nitelikte okuyucunun istifadesine sunulacak." Çetin geçen savaş yıllarında yazılan İstiklal Marşı'nın, bağımsızlık hikayesini anlatan bir sanat eseri olduğunu vurgulayan Şentop, şunları söyledi: "Mitolojiler, destanlar, şiirler, romanlar, hikayeler; gelişen teknolojiyle görsel sanatlar, tiyatrodan sinemaya ve popüler kültür aracı olarak televizyon dünyasına hızla geçerek insanoğlunun kültür dünyasını şekillendirmeye devam ediyor.
Mitoloji - 11.03.2021
Son dakika haberleri: Bakan Pakdemirli: Kazdağları en hızlı şekilde ağaçlandırılacak
Son dakika gündem haberine göre Bakan Pakdemirli: Kazdağları en hızlı şekilde ağaçlandırılacakTARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, endemik bitki türleri, ormanları, pınarları ve mitolojik geçmişiyle büyük öneme sahip Kazdağları'nda tahrip edilen alanların en hızlı şekilde ağaçlandırılacağını söyledi.
Mitoloji - 04.03.2021
7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi
Kadınların ev işlerini her gün yeniden yaptığını ve bu işlerin kısa ömürlü olduğunu anlatan Tatar, şöyle konuştu: "Ev kadınının en temel vasfı, daima başlangıç ve son arasında gidip gelmesidir. O yüzden de bir tür Sisifos'a dönüşür, mitolojik karakter.
Mitoloji - 03.03.2021
Setur'dan mavi yolculuk turu
Antik Likya'nın en önemli liman kentlerinden ve tarih boyunca mitolojiye konu olan Olympos Antik Kenti, 3200 metrelik muhteşem sahili, endemik bitkileri ve pansiyon olarak kullanılan meşhur ağaç evleri ile bütün dünya tarafından tanınıyor.
Mitoloji - 26.02.2021
Kabe fotoğrafının yere serilmesi soruşturması: 3 yıla kadar hapis istemi
"KİN VE NEFRETE TAHRİK AMACINI DESTEKLER MAHİYETTE" İddianamede, suça konu resimde kullanılan arka plan resminde Müslümanlar tarafından yeryüzündeki en kutsal mekan sayılan Kabe'nin bulunduğu, Kabe'nin bulunduğu kısmın üzerini tamamen örtecek şekilde Şahmeran olarak bilinen mitolojik yaratık/Tanrıça resminin  yapıştırıldığı, resmin dört köşesine de LGBTİ+ olarak anılan lezbiyen, gey, biseksüel, transgender, ve interseksüel topluluğu temsil eden amblemlerinin yapıştırıldığı ve resmin bu haliyle bir süre yere koyularak sergilendiği vurgulandı.
Mitoloji - 26.02.2021
Antandros Antik Kenti'ndeki kazı çalışmaları arkeoloji dünyasına ışık tutuyor
Anadolu'daki antik mitlerin büyük bölümünün İda Dağı'nda geçtiğine işaret eden Polat şunları kaydetti: "Antandros'daki kazı ve araştırma çalışmalar bölge ve Anadolu arkeolojisinin karanlık noktalarına ışık tutuyor. İda Dağı, olağanüstü bir doğa ve bol oksijen, mavi bayraklı plajlar, termal kaynaklar, yalnızca Antandros gibi antik kentler ve mitoslar değil, Türkmen ve Yörük kültürüne ilişkin zengin bir etnografik birikim ve kolay ulaşılabilirlik de söz konusu. Proje, bölgenin özellikle yurt dışında bilinen mitolojik değerlerinin ön plana çıkarılarak cazibe merkezi oluşturmayı ve bu aşamada da bölgenin yukarıda sayılan sıra dışı güzelliklerinin tanıtılmasını hedeflemektedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mitoloji Haberleri | Mitoloji Haber - Haberler - Sayfa 4 - Mitoloji haberleri, son dakika mitoloji haber ve gelişmeleri burada. Müşrik ne demek? Müşrik kime denir? TDK'ya göre Müşrik nedir? Müşrik ile ilgili ayetler hangileri?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 22:26:33. #1.15#

title