Mitoloji Haberleri

Mitoloji haber, Mitoloji son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mitoloji - 22.05.2021
Çin'in uzay aracı Zhurong, Mars'ta ilk sürüşünü gerçekleştirdi
Çin mitolojisinde ateş ve savaş tanrısı olan Zhurong'un adını taşıyan araç Temmuz 2020'de yola çıkmış ve 7 ayda Mars'a ulaşmış, yörüngeye oturması ise 3 ayı bulmuştu.
Mitoloji - 19.05.2021
Çin'in uzay aracı Zhurong, Mars'tan ilk fotoğrafları gönderdi
Çin mitolojisinde ateş ve savaş tanrısı olan Zhurong'un adını taşıyan gezgin, temmuz 2020'de yola çıkmış ve 7 ayda Mars'a ulaşmış, yörüngeye oturması ise 3 ayı bulmuştu.
Mitoloji - 15.05.2021
Çin, Zhurong'un Mars'a iniş yaptığını açıkladı
Çin mitolojisinde ateş ve savaş tanrısı olan Zhurong'un adını taşıyan gezgin, Temmuz 2020'de yola çıkmış ve 7 ayda Mars'a ulaşmış, yörüngeye oturması ise 3 ayı bulmuştu.
Mitoloji - 03.05.2021
Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali yeni sezona hazırlanıyor
Lara Halk Plajı'nda yer alan, her yıl yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçinin ilgi gösterdiği festivalde, yeni sezon hazırlıkları sürüyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de de "Dünya Harikaları, Mitoloji ve Deniz Efsaneleri" temasıyla ziyaretçilerini ağırlayan festival, bu yıl alana eklenen yeni heykellerle kapılarını açacak.
Mitoloji - 28.04.2021
Pegai Kalesindeki arkeoloji çalışmaları tarihe ışık tutacak
Pegai olarak bilinen Bizans kalesinin, Priapos antik kenti üzerine kurulduğunu ve bugünkü Karabiga beldesinin kuzey doğusunda bulunan Kale Burnu üzerinde olduğunu belirten Koçyiğit, "Priapos, ismini mitolojideki Dionysos ile Aphrodite'in oğlundan alır.
Mitoloji - 26.04.2021
Enginardaki rekolte ve fiyat üreticinin yüzünü güldürdü
Enginarın sağlık açısından yararlı bir bitki olduğuna, tarihte de "soylu bitki" ve "bitkilerin kraliçesi" olarak anıldığına işaret eden Keçeci, "Yunan mitolojisinde enginar için yazılmış bir hikaye vardır.
Mitoloji - 23.04.2021
Mısır'dan Anadolu'ya uzanan 2 bin 700 yıllık koku kapları İzmir Arkeoloji Müzesinde
Değerli yağlar veya Nil suyu için kullanılan dini tören kaplarındaki palmiye tacının, Nil Nehri'ni ve bereketi karakterize eden Mısır mitolojisindeki Hapi'yi simgelediği düşünülüyor.
Mitoloji - 16.04.2021
TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Antalya Müzesi, kıymetli eserleri ve heykelleriyle öne çıkıyor
Müzede, "Elmalı, Osmanlı ve Selçuklu defineleri", bölgenin arkeolojisini yansıtan mermer lahitler, Roma dönemine ait tanrı, imparator, imparatoriçe ve mitolojik kahramanları simgeleyen heykeller, takılar, camlar, bronz ve seramik eserler, Karain Mağarası'ndaki tarih öncesi buluntular sergileniyor.
Mitoloji - 07.04.2021
TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Türkiye'nin mozaik eserleri göz kamaştırıyor
Müzedeki mozaiklerin diğerlerinden farklılık gösterdiğini anlatan Çomak, şunları kaydetti: "Müzedeki eserler teker teker alanından getirildi. Bu da bir nevi aslında yaşayan müze. Müzemiz, yaşayan müzeyi çok iyi anlatan bir sergileme konseptindedir. Dünya ve Anadolu'daki tüm müzelerimizdeki mozaiklerde 9 ila 10 renk skalasına kadar ulaşabiliyor ama Zeugma Mozaik Müzesi'ndeki mozaikler 13 farklı renk skalasından oluşuyor. Mozaiklerde, yapıldığı dönemde Fırat Nehri'nden çıkarılan doğal renkli taşlar kullanılmış. Müzemizde 3 boyut özelliği gösteren mozaiklerimiz mevcut. Mozaiklerde genellikle Roma ve Yunan mitolojisindeki sahneler yer alıyor, mitolojik tanrılar bulunuyor.
Mitoloji - 02.04.2021
Son dakika... Aziz Vlas'ın mezarı inanç turizmine kazandırılacak
Adı Rumca ile Latince'ye Blasios, Fransızca'ya Blaise, Almanca'ya Blasien olarak geçen ve azizlik sıfatını Vatikan'ın 1527 yılında resmen onayladığı belirtilen Aziz Vlas, cerrahların, bağcıların, balıkçıların, mimarların hamisi olarak Hristiyan mitolojisinde yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mitoloji Haberleri | Mitoloji Haber - Haberler - Sayfa 3 - Mitoloji haberleri, son dakika mitoloji haber ve gelişmeleri burada. Ozan Doğulu: Meşhur değil, ikinci adam olmak istemiştim.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.09.2021 08:10:47. #1.13#

title