Mısır ve Suriye'deki Katliamlara Tepkiler

Mısır ve Suriye'deki Katliamlara Tepkiler

AÜ Rektörü Prof. Dr. İbiş:
"Suriye ve Mısır halkları için, bir an önce demokratikleşme sürecinin tamamlanmasını, çekilen acıların son bulmasını, evrensel hak ve özgürlüklerin hızla yeniden inşa edilmesini temenni ediyorum"

Mısır ve Suriye'deki Katliamlara Tepkiler

Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Erkan İbişSuriye ve Mısır halkları için, bir an önce demokratikleşme sürecinin tamamlanmasını, çekilen acıların son bulmasını temenni etti.

İbiş, yazılı açıklamasında, Mısır ve Suriye'de yaşanan gelişmeleri kınadı.

Her iki ülkede yaşananlardan, her şeyden önce bir baba olarak büyük üzüntü ve acı duyduğunu belirten İbiş, şunları kaydetti:

"Mısır ve Suriye'de gerçekleşen sivillere yönelik saldırıları, demokrasinin hiçe sayıldığı ve insanlık suçlarının işlendiği son gelişmeleri büyük kaygıyla gözlemliyoruz. Düne kadar akademik işbirliği noktasında temaslarda da bulunduğumuz her iki ülkede yaşananlardan, bir akademisyen, bir insan ve her şeyden önce bir baba olarak büyük üzüntü ve acı duyuyorum. Yaşanan demokrasi ve insanlık dışı uygulamaları nefretle kınıyorum. Suriye ve Mısır halkları için, bir an önce demokratikleşme sürecinin tamamlanmasını, çekilen acıların son bulmasını, evrensel hak ve özgürlüklerin hızla yeniden inşa edilmesini temenni ediyorum." - Ankara

Kaynak: AA