Mısır, İstikrarlı Bir Sanayi Büyümesi İstiyor

Mısır, İstikrarlı Bir Sanayi Büyümesi İstiyor

Mısır Sanayi ve Kalkınma Müsteşarı Amir Asel, Çevreyi Koruyarak, Sanayi Alanında İstikrarlı Bir Kalkınma Hedeflediklerini Söyledi.

Mısır, İstikrarlı Bir Sanayi Büyümesi İstiyor
04.10.2007 22:29 | Son Güncelleme: 04.10.2007 22:29

Mısır Sanayi ve Kalkınma Müsteşarı Amir Asel, çevreyi koruyarak, sanayi alanında istikrarlı bir kalkınma hedeflediklerini söyledi.

Mısır Dış Ticaret Bakanlığı Sanayi ve Kalkınma Müsteşarlığı, bir brifing vererek, ülkenin sanayi ve kalkınma hedeflerini basına anlattı. Nil Hilton Otel'de düzenlenen brifingde konuşan Sanayi ve Kalkınma Müsteşarı Asel, "İstikrarlı bir sanayi büyümesi istiyoruz. Hükümet bu yönde planları yaptı. Mısır, öncelikle inşaat ve çimento alanında 2011'e kadar hedeflerini koydu. Çimento üretimimizi 2011 yılına kadar 59 milyon tona çıkarmayı hedefliyoruz. Büyüme için yatırım gerekiyor. Büyüme, inşaat sektörünün

gelişmesine paralel olarak yürütülecek" dedi. Toplantıda tarımsal sanayi için gerekli planlamaların da yapıldığını anlatan Asel, hem iç hem de dış piyasa için margarin üretiminin de arttırılacağını vurguladı. 14 büyük şirketin sanayi ve ticaret alanında Mısır'da faaliyet göstermek için ilk defa lisans aldıklarını açıklayan Asel, "Sanayi büyümesini yaparken, çevrenin ve doğal varlıkların korunmasına özen göstereceğiz. Sürdürülebilir bir sanayi büyümesi hedefliyoruz" diye konuştu.

Asel, slayt eşliğinde Mısır'ın son 5 yılda yaptığı yatırımlar ve dışardan giren yabancı sermaye konusunda da gazetecilere bilgi vererek, hükümetin de aldığı tedbirler ile sanayi yatırımcısının önünü açtığını kaydetti.

(MKF-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Mısır, İstikrarlı Bir Sanayi Büyümesi İstiyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.7.2020 15:49:21. #1.14#
title