Mısır'da Cuma Namazı Sırasında İntihar Saldırısı: 235 Ölü, 100'den Fazla Yaralı

Mısır'da Cuma Namazı Sırasında İntihar Saldırısı: 235 Ölü, 100'den Fazla Yaralı

Mısır'ın Ariş kentinde camide patlama meydana geldi. Saldırıda 235 kişi hayatını kaybetti, 100'den fazla kişi de yaralandı. Ülkede 3 gün yas ilan edildi.

Mısır'ın Ariş kentinde bir camide meydana gelen patlamada 235 kişinin öldüğü 100'den fazla kişinin yaralandığı belirtildi.

CUMA NAMAZI SIRASINDA SALDIRDILAR

Reuters'e konuşan görgü tanıklarının açıklamasında göre saldırganlar Ariş kentinin batısındaki Bir el Abed'de bulunan El Ravdah camisine cuma namazı sırasında saldırdı.


ARAZİ ARAÇLARINDAN ATEŞ AÇTILAR

Güvenlik güçlerini destekleyen cemaatin hedef alındığını söyleyen görgü tanıkları saldırganların bir bombayı infilak ettirdiğini ayrıca camidekilere 4 adet arazi aracından ateş açtıklarını aktardı.

3 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

Sağlık Bakanı Halid Megahid televizyonda yaptığı açıklamada en az 25 ambulansla yaralıların Er Ariş hastanelerine taşındığını söyledi. Öte yandan saldırının ardından Mısır hükümeti 3 günlük yas ilan etti.

HENÜZ ÜSTLENEN ÖRGÜT YOK

Saldırıyı henüz üstlenen bir örgüt olmadı. 2014'te terör örgütü DEAŞ'a biat eden Sina yarımadasındaki bazı örgütler bölgede yapılan bir dizi ölümcül saldırının sorumluluğunu üstlenmişti.

SİSİ'NİN GÜVENLİK TOPLANTISI YAPMASINI BEKLİYOR

Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin, ilerleyen saatlerde Savunma Bakanı, İçişleri Bakanı ve İstihbarat Başkanıyla bir güvenlik toplantısı düzenlemesi bekleniyor.