Mısır'daki Kuyumcu Baskını

Mısır'daki Kuyumcu Baskını

Mısır'da Bir Kuyumcuya Yapılan Silahlı Saldırıda Öldürülenlerin 4'ünün de Hıristiyan Olması, Olayın Ardında İdeolojik Unsurlar Bulunduğu İddiasını Gündeme Getirdi.

Mısır'daki Kuyumcu Baskını

Mısır'da bir kuyumcuya yapılan silahlı saldırıda öldürülenlerin 4'ünün de Hıristiyan olması, olayın ardında ideolojik unsurlar bulunduğu iddiasını gündeme getirdi.

Edinilen bilgiye göre, bugün saat 12.00 sıralarında motosikletli 2 şahıs, Kahire'de Hıristiyanlara ait bir kuyumcuya soygun amaçlı ateş açtı. Açılan ateş sonucunda 4 kişi hayatını kaybederken polis, soyguncuların amacına ulaşıp ulaşmadıkları konusunda bir bilgi vermedi. Hayatını kaybedenlerin tamamının Hıristiyan olması, ülkede olayın ideolojik bir saldırı olup olmadığı sorusunu akıllara getirdi.

Mısır Polisi, olayın ardından yaşanabilecek olası Hıristiyan-Müslüman çatışmasına karşı bölgede tedbir aldı. Saldırının ideolojik boyutu olup olmadığı saptanamazken, soyguncuların olaydan sonra kaçtıkları bildirildi.

Görgü tanıkları ise her şeyin ani geliştiğini ve saldırı sırasında şok yaşadıklarını söyledi. Omar Hadi isimli görgü tanığı, "Bir ses duyduk ve sonra burayı silahla taramaya başladılar. Ne olduğunu anlayamadık, şok olduk" diye konuşurken, bir başka görgü tanığı Mustafa Muhammed Ala ise, "Olaydan sonra her yeri kapattılar, polisler geldi, herkes şok içindeydi" dedi.

(MKF-OYK-OYK-ÖZ-D)

Kaynak: İHA