Mısır'da Ölenler İçin Diyarbakır'da Giyabi Cenaze Namazı

Mısır'da Ölenler İçin Diyarbakır'da Giyabi Cenaze Namazı

Diyarbakır'da yaklaşık 300 kişi, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılarak dua etti.

Mısır'da Ölenler İçin Diyarbakır'da Giyabi Cenaze Namazı

Diyarbakır'da Mısır ile Dayanışma İnisiyatifi üyesi yaklaşık 300 kişi, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamda hayatını kaybedenler için akşam saatlerinde gıyabi cenaze namazı kılarak dua etti.

Aralarında Özgür-Der, Memur-Sen, Anadolu Gençlik Derneği gibi 57 sivil toplum örgütü temsilcisinden oluşan Mısır ile Dayanışma İnsiyatifi, yatsı namazından sonra merkez Sur İlçesi Dağkapı Meydanı'nda toplandı. Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılan ve aralarında kadın ile çocukların da bulunduğu yaklaşık 300 kişi, 'Darbeye sessiz kalanlar bu katliamın suç ortağıdır', 'Mursi'ye ve Mısır'daki Müslüman kardeşlerimize bin selam' yazılı pankartlar açarak slogan attı. Cemaat üyeleri daha sonra meydanda toplu olarak yatsı namazı kıldıktan sonra, Mısır'da yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler için giyabi namazı kıldı. Gıyabi namazı ve duaların okunmasından sonrası kalabalık grup, olaysız bir şekilde dağıldı. - Diyarbakır