Mısır'da Anayasa Referandumu Oylaması Sona Erdi

Mısır'da Anayasa Referandumu Oylaması Sona Erdi

Mısır Enformasyon Bakanı Enes El Faky, Ülke Genelinde Yapılan Anayasa Değişikliği Referandumunun, Ufak Tefek Birkaç Sorun Haricinde Olaysız Sona Erdiğini Söyledi.

Mısır'da Anayasa Referandumu Oylaması Sona Erdi

Mısır Enformasyon Bakanı Enes El Faky, ülke genelinde yapılan anayasa değişikliği referandumunun, ufak tefek birkaç sorun haricinde olaysız sona erdiğini söyledi.

Mısır Enformasyon Bakanı Faky, bugün yapılan anayasa değişikliği referandumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Genel olarak ülke genelinde sorun yaşanmadığını belirten Faky, yalnızca Avsan bölgesinde oy kullanma süresinin 1 saat uzatıldığını, Ariş bölgesinde de kendilerini insan hakları örgütü olarak tanıtan bir grubun oy kullanılan yere girmek istediğini söyledi. Polisin kimlik sorması üzerine, kimlik ibrazı yapamayan bu kişilerin gözaltına alındıklarını ifade eden Faky, bu referandumun bir tarih olduğunu ve Mısır demokrasisinde yeni bir dönemi başlatacağını savundu. Faky, "Mısır büyük bir ülke ve bu referandumu başarıyla gerçekleştirmiştir. Bu referandum, demokrasi ve iktisadi hayatımız için çok önemliydi" dedi.

Faky, açılan ilk sandıklara göre 10 milyon seçmenin bulunduğu Mısır'da, başkent Kahire ve Ciza da dahil olmak üzere ülkenin hiçbir yerinde referanduma katılımın yüzde 50'nin üzerine çıkmadığını sözlerine ekledi.

(MKF-OYK-OYK-OK-D)