Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek'in Başbakan Erdoğan'ı Kabulü

Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek'in Başbakan Erdoğan'ı Kabulü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-mısır İlişkilerinin Bugünkü Müstesna Düzeye Gelmesi İçin Verdiği Destekten Dolayı Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'e Teşekkür Etti.

Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek'in Başbakan Erdoğan'ı Kabulü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Mısır ilişkilerinin bugünkü müstesna düzeye gelmesi için verdiği destekten dolayı Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'e teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in resmi davetlisi olarak Ankara'da bulunan Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek, Başbakan Erdoğan'ı Camlı Köşk'te kabul etti. Alınan bilgiye göre görüşmede, iki ülkenin ortak gündeminde yer alan konular ele alındı. Başbakan Erdoğan, Türkiye ile Mısır arasında 50'yi aşkın anlaşma bulunduğunu işaret ederek, 2 ülke ilişkilerinin bugünkü müstesna düzeye gelmesi için verdiği destekten dolayı Mübarek'e teşekkür etti.

Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek ise, son 2 yıldır karşılıklı olarak kapıları açtıklarını ifade ederek, üst düzey karşılıklı ziyaretlerin artarak sürmesini arzu ettiklerini dile getirdi. Erdoğan ve Mübarek'in ikili ticaret hacminin geliştirilmesi konusunda mutabık kaldıkları bildirilirken, görüşmede Türkiye ile Mısır'ı ilgilendiren, bölgesel konularla ilgili görüş alış-verişinde bulunulduğu da kaydeldi.

(ZÇ-EKO-OK-Y)

Kaynak: İHA