Misak-ı Milli Meydanı ve Atatürk Anıtı Açılıyor

Misak-ı Milli Meydanı ve Atatürk Anıtı Açılıyor

Karabük'ün Safranbolu İlçesinde Belediye Tarafından Yaptırılan Atatürk Anıtı ve Misak-ı Milli Meydanı, 18 Mayıs'ta Açılacak.

Misak-ı Milli Meydanı ve Atatürk Anıtı Açılıyor

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Atatürk Anıtı ve Misak-ı Milli Meydanı, 18 Mayıs'ta açılacak.

Safranbolu Belediye Başkanı Nihat Cebeci, ilk iş olarak anıt meydanını genişlettiklerini, sonra çevre düzenlemeleri ve ağaçlandırma yapıldığını söyledi. Cebeci, anıtın bulunduğu İnönü Mahallesi'nin adının Atatürk Mahallesi olarak değiştirdiğini söyleyerek, "Bir başka mahallemizin adı da İsmet Paşa Mahallesiydi. Bu nedenle İnönü Mahallesi'nin adını Atatürk Mahallesi olarak değiştirdik. Tarihimizi ve Cumhuriyetimizi yansıtan dev bir heykel yaptırıldı ve son olarak da Safranbolu Belediye Meclisi bu meydanın adını Misak-ı Milli meydanı ve Atatürk Anıtı olarak değiştirdi" dedi.

Atatürk Mahallesi, Misak-ı Milli Meydanı ve Atatürk Anıtının, protokol ve halkın katılımı ile 18 Mayıs Cuma Günü açılışının yapılacağını kaydeden Cebeci, açılışa bütün Safranboluluları davet etti.

(HK-AK)

16.05.2007 19:14 TSİ

Kaynak: İHA