Miras Cinayeti! Önce Kardeşini Vurdu Sonra Annesini Öldürdü

Miras Cinayeti! Önce Kardeşini Vurdu Sonra Annesini Öldürdü

Şanlıurfa'da miras nedeniyle iki kardeş kavgaya tutuştu. Kardeşlerden biri önce diğer kardeşini vurup yaraladı, sonra da annesini vurup öldürdü.

Şanlıurfa'da, 2 kardeş arasında miras paylaşımı yüzünden çıkan tartışma, kavgaya dönüştü. Kavga sırasında Ömer Çelik, kardeşini tabancayla vurup yaraladı. Ömer Çelik daha sonra kendisine daha az miras verildiği gerekçesiyle tartıştığı annesi Sode Çelik'i de vurup öldürdü.

ÖNCE KARDEŞİNİ, SONRA ANNESİNİ VURDU

Olay, dün gece Haleplibahçe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Ömer Çelik ile kardeşi Osman Çelik arasında mal paylaşımı konusunda tartışma çıktı Kısa sürede büyüyen tartışmada Ömer Çelik üzerinde taşıdığı tabancayla kardeşi Osman Çelik'i vurduktan sonra kaçtı. Ömer Çelik, kardeşini ağır yaraladıktan sonra aynı mahalledeki annesinin evine gitti. Ömer Çelik, burada annesi Sode Çelik'le de tartıştı. Yaraladığı kardeşine daha fazla miras verildiğini öne süren Ömer Çelik, tabancasıyla annesi Sode Çelik'e ateş açtı.

KANLAR İÇİNDE BULDULAR

Silah sesini duyan komşuların ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık görevlileri sevk edildi. Evde kanlar içerisinde bulunan Sode Çelik, götürüldüğü hastanede doktorların müdahalesine karşın kurtarılamadı. Tedavisi süren Osman Çelik'in ise hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Polis, olayın ardından kaçan Ömer Çelik'i kısa sürede yakalayıp gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.