Miraç Kandili

Miraç Kandili

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Miraç Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Miraç Kandili

Büyükşehir Belediye Başkanı , Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, yayımladığı mesajında, idrak edilen üç ayların içerisinde tövbe kapılarının açıldığını, rahmet ve mağfiret gecelerinden biri olan Miraç Kandiline kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadığını kaydetti.


Başkan Erkoç, mesajında şu ifadelere yer verdi:


"Miraç hadisesi, Peygamber Efendimizin Recep ayının 27. gecesi Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, ilahi huzura yaptığı hikmet yüklü yolculuğu ifade eder. Miraç Kandili de, İslam aleminin bu müstesna hadiseyi idrak edişidir. Gönüllerimizin büyük coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Efendimizin o kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, bu müstesna geceyi en iyi şekilde ihya etmeye çalışmalıyız. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın, insanlık adına alemlerin Rabbiyle buluştuğu ve insanlığın kurtuluşu için çeşitli müjdelerle geri döndüğü bu kutsal gecede, vatanımızın selameti ve hayırlı hizmetlerin devamı için de dua etmeliyiz."


Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Okay ise, Miraç Kandili'nin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.


Miraç Kandili'nin, manevi yükseliş için bir merdiven olmasını temenni eden Okay, şunları kaydetti:


"Gece nedeniyle kardeşliğin, barışın ve huzurun hakim olduğu günlerin ömür boyu sürmesini temenni ederim. Feyiz ve bereketinden sonuna kadar istifade etmemiz gereken bu mübarek geceler, hayır hasenatın arttığı, dualarla geçirilen, maneviyatın yükseldiği anlamlı gecelerdir. Allah'ın, bir kez daha idrakini nasip ettiği bu mübarek gecede yapılacak ibadetler, hayırlar, infaklar ve dualarla Dulkadiroğlu halkına ve İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyor, tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutluyorum."


Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek de, Hazreti Muhammed'in, bu gecede Allah'ın huzuruna kabul edildiğini, rahmet ve bereket günlerinden birisi olan mübarek Miraç Kandiline ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.


Belediye Başkanı Mahçiçek, mesajında, "Bilindiği gibi sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed, büyük sıkıntılar çektiği bir dönemde, yüce Mevlamızın huzuruna kabul edilmiş ve teselli edilmiştir. Bu güzel gecede inananları kurtuluşa erdirecek olan pek çok müjde Peygamberimize tebliğ edilmiş, kendisi de tüm sıkıntılarından kurtularak, büyük bir saadete kavuşmuştur. İşte bizler de, bu güzel gecede Rabbimize dua edelim. Peygamber Efendimizin bu yolculuğun ardından huzur ve mutluluğa kavuşması gibi, tüm İslam alemi de huzur, mutluluk ve selamete ersin. Tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle Miraç Kandilimizi tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler