Mıpım'de Antalya'dan Temsilci

Mıpım'de Antalya'dan Temsilci
Milliyet.com.tr - Haberler | Emlak

Samut A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut MIPIM 2013'e Antalya'dan katılan tek yatırımcı oldu....

Fransa'nın Cannes Şehrinde 12-15 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olarak gösterilen MIPIM 2013'e katılan Samut A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut MIPIM 2013'e Antalya'dan katılan tek yatırımcı oldu.

Samut İnşaat projeleri hakkında tüm detaylar için tıklayın!

Fransa'nın Cannes şehrinde 12-15 Mart tarihleri arasında düzenlenen MIPIM 2013 fuarına 80'den fazla ülkeden 1850 şirket ve 4300 yatırımcı katıldı. Türkiye2nin 28 firmayla temsil edildiği fuarda Antalya'yı Samut İnşaat adına Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut temsil etti.

Türkiye2nin "Onur Konuğu" olarak katıldıpı MIPIM 2013 fuarında ulusal ve uluslararası firmalarla görüşmeler yapan Samut, "Fuara Antalya'dan katılan tek firma olmaktan ve burada ülkemizi ve şehrimizi başarıyla temsil etmekten gurur duyuyoruz" dedi.

"Türkiye'nin büyümeyi sürdürmesi için yabancı yatırımcıuı çekmek çok kolay değil. Bu konuda kalıcı kaynak, yabancı yatırımcıya mülk satmaktır." diyen Samut, önceki projelerin daha çok iç piyasaya yönelik olduğunu, özellikle mütekabiliyet yasasından sonra projelerin uluslararası anlam kazandığını ifade etti. Başbakan yardımcısı ali Babacan'la MIPIM fuarı sırasında yaptığı görüşmelerde Sayın Babacan'ın mğtekabiliyet yasasının 1-2 hafta içinde açıklanacağını ve Türkiye'de mülk sahibi olan yabancılara 1 yıla kadar oturma izni verileceğinin müjdesini alan Hüseyin Samut, bunun Türkiye için yepyeni bir atılım olacağını söyledi.

MIPIM'da Onur Ülkesi olan Türkiye!yi temsil eden 28 firmanın standını gezen Ali Babacan, Hüseyin Samut'u da gösterdiği başarılardan dolayı tebrik etti.

Rusya'dan sonra Avrupa'da da çalışmalarına hız veren Hüseyin Samut, Fransız iş adamlarıyla yeni projeler üzerine görüşmeler yaptı.

Kaynak: Milliyet.com.tr

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title