Miniklerin Şenlik Yürüyüşü

Miniklerin Şenlik Yürüyüşü

Gümüşhane'deki İlköğretim Okulları Bünyesindeki Ana Sınıfı ve Merkez Anaokulu'nda Öğrenim Gören Minikler Anneleri ile Birlikte Şenlik Yürüyüşü Yaptılar.

Miniklerin Şenlik Yürüyüşü

Gümüşhane'deki ilköğretim okulları bünyesindeki ana sınıfı ve Merkez Anaokulu’nda öğrenim gören minikler anneleri ile birlikte şenlik yürüyüşü yaptılar.

Anne ve minikler ellerinde taşıdıkları okul öncesi eğitim pankartları ile Karaer Mahallesi, Zafer Meydanı ve Atatürk Caddesi’nden davul-zurna eşliğinde Fatih Parkı’na kadar yürüdüler. Caddelerden geçen minikler ve anneleri vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Fatih Parkı’nda anneleri ile birlikte dinlenen minikler kukla ve palyaço gösterileri ile öğrenim dönemindeki streslerini atarak bol bol eğlendiler.

Şenlik yürüyüşündeki amacın anne ve babalara okul öncesi eğitimin önemini vurgulamak olduğunu söyleyen Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Taş “36-72 ay arasındaki çocuklarımızı okul öncesi eğitime alınması için önemli bir çalışma içerisindeyiz. Eğitimi bu yaşlarda başlatmak için çalışmalarımız hızla sürmektedir.” dedi.

(OY-İRT-Y)

24.05.2007 20:25 TSİ

Kaynak: İHA