Miniklerin İngilizce Gösterisi Hayran Bıraktı

Miniklerin İngilizce Gösterisi Hayran Bıraktı

Samsun'un En Başarılı Okullarından Biri Olan ve Anadolu Liseleri Giriş Sınavında Yüzde 85'lik Bir Başarı Oranıyla Türkiye'nin Sayılı Okulları Arasında Gösterilen Pelitköy Şehit Onbaşı Yücel Ünsal İlköğretim Okulu Öğrencilerinin Sunduğu İngilizce Gösteriler Beğeniyle İzlendi.

Miniklerin İngilizce Gösterisi Hayran Bıraktı

Samsun'un en başarılı okullarından biri olan ve Anadolu liseleri giriş sınavında yüzde 85'lik bir başarı oranıyla Türkiye'nin sayılı okulları arasında gösterilen Pelitköy Şehit Onbaşı Yücel Ünsal İlköğretim Okulu öğrencilerinin sunduğu İngilizce gösteriler beğeniyle izlendi.

Minik öğrenciler, İngilizce Öğretmenleri İl Formatörü Haldun Bilgi ve Filiz Aslan yönetiminde Andersen'den "Kral Çıplak" isimli oyunu büyük bir başarıyla sahnelediler. Öğrencilerin tiyatroyu İngilizce başarılı bir şekilde oynaması, izleyenlerin takdirini kazandı. Kostümleriyle dikkat çeken öğrenciler, tiyatronun ardından İngilizce parçalar seslendirdi. İlköğretim öğrencileri için söylenmesi hiç de kolay olmayan, özellikle 1980'li yıllardan derlenmiş İngilizce şarkılar söyleyen öğrenciler, davetlilerden büyük alkış aldı. İzleyenleri zaman tünelinde yolculuğa çıkartan koro, büyük takdir topladı. Gecenin sonunda konuklar, programın bitmesine rağmen uzun süre salondan ayrılmadılar, öğrenci ve öğretmenleri tebrik ettiler.

Geçtiğimiz günlerde Şırnak-Samsun yardım köprüsünü kuran miniklerin, bu faaliyetlerinin geliri ile Taflan beldesinin 6 kilometre yukarısındaki Karakavuk İlköğretim Okulu'nda okuyan öğrenciler için değişik hediyeler almayı planladıkları öğrenildi. Minik öğrenciler, Kars'a tayini çıkan Samsun İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Yücel'den de Kars’ta da bir kardeş okul edinme sözü aldılar. Çok sayıda akademisyenin de katıldığı gecede misafirler, kendilerini Ankara'da ya da İstanbul'da büyük bir organizasyon izliyormuş gibi hissettiklerini belirttiler. Ayrıca bu tür eğitim faaliyetleriyle Samsun'daki eğitimin çıtasının her geçen gün yükseldiği ve bunun Samsun için büyük bir kazanım olduğu ifade edildi.

(MAY-SA)

16.06.2007 20:38 TSİ