Miniklerin Basketbol Keyfi

Miniklerin Basketbol Keyfi

Özel Ufuk Kreş ve Gündüz Bakımevi Tarafından Kreş Öğrencilerinin Katıldığı Bir Basketbol Turnuvası Düzenlendi.

Miniklerin Basketbol Keyfi

Özel Ufuk Kreş ve Gündüz Bakımevi tarafından kreş öğrencilerinin katıldığı bir basketbol turnuvası düzenlendi.

Murathan Koleji Spor Salonu'nda gerçekleştirilen basketbol turnuvasında minik öğrencilerden oluşan kız ve erkek takımları ter döktü. Çocukların gelişimini sağlamak ve desteklemek amacıyla düzenlenen turnuva, öğrenciler için özel hazırlanan sahada yapıldı. Turnuvayı izleyen veliler ise tezahürat ve alkışlarıyla çocuklarına moral verdi.

Turnuva hakkında bilgi veren Ufuk Kreş Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Şehri Kayan, kreş ortamında zihinsel, duygusal ve sosyal gelişim için verilen eğitimlerin yanı sıra psikomotor gelişim amacıyla basketbol turnuvasının zevkli ve eğlenceli bir hale getirildiğini açıkladı.

Şehri Kayan, beden eğitimi öğretmenlerinin profesyonelce yardımlarıyla çocukların psikomotor gelişimini yani yaşına uygun fiziksel hareketlerini en güzel şekilde seviyelerine indirdiklerini söyledi.

Bu amaçla yapılan turnuvada kız ve erkek takımları halinde sahaya çıkan geleceğin 12 dev adamlarının çekişmeli maçlar ortaya koyduğunu söyleyen Kayan, 6 takımın katıldığı turnuvada dereceye giren takımların belli olduğunu belirtti. Şehri Kayan, kızlarda "Sevgi Kelebekleri" erkeklerde ise "Kır Çiçekleri" takımının birinci olduğunu bildirdi. Takımlara birincilik kupaları ve başarı belgeleri verilirken, minik sporcular kupa sevinçlerini öğretmenleri ve aileleri ile kutladı.

(ES-BÖ-MFS-HO-S)

Kaynak: İHA