Minik Öğrenciler Küresel Isınmayı Resmetti

Minik Öğrenciler Küresel Isınmayı Resmetti

Kamil Koç Firmasının Bursa'daki İlköğretim Öğrencileri Arasında Her Yıl Geleneksel Olarak Düzenlediği Resim Yarışmasında Bu Yıl Küresel Isınma Teması İşlendi. Bu Yıl 18. Düzenlenen Geleneksel Kamil Koç Çocuk Resim Yarışması'nda Dereceye Girenlere Ödülleri Törenle Verildi.

Minik Öğrenciler Küresel Isınmayı Resmetti

Kamil Koç firmasının Bursa'daki ilköğretim öğrencileri arasında her yıl geleneksel olarak düzenlediği resim yarışmasında bu yıl küresel ısınma teması işlendi. Bu yıl 18. düzenlenen Geleneksel Kamil Koç Çocuk Resim Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Kamil Koç İcra Kurulu üyesi Levent Özdöşer, Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, küresel ısınmanın tanımlanması zor bir konu olduğunu belirterek, "Küresel ısınmanın çocuklar için zor bir konu olduğunu düşünmüştük ancak gördük ki, çocuklar bu konuyu anlamışlar, küresel ısınmanın ne anlama geldiğinin ve zararlarının farkındalar. Yaptıkları bir birinden ilginç resimlerle de olayı çok çarpıcı bir şekilde anlattılar" dedi.

Yarışmaya katılan 465 eserin arasından birinciliği Kamil Önen, ikinciliği Gülben Tokgöz, üçüncülüğü Altay Koçan kazandı. Yarışmaya katılan resimler 3 Mayıs'a kadar Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu altındaki Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde gezilebilecek.

(EV-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA