Minik Eller Seydikemer'i Renklendiriyor

Minik Eller Seydikemer'i Renklendiriyor

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde ressam Ali Rıza Başarır, gönüllü olarak resim eğitimi verdiği yaşları 7 ile 15 arasında değişen öğrenciler ile ilçenin sokaklarını ve duvarlarını renklendiriyor.

Gönüllü olarak eğitim veren 65 yaşındaki Ressam Ali Rıza Başarır, 10 öğrenciye yaklaşık 5 ay eğitim verdi. Başarır, eğitimin ardından çocuklarla ilçede kötü görünen bir sokağı boyamaya karar verdi. İlçe merkezinde bulunan Belen Mahallesi 2036 Sokak'ta bulunan ev sahiplerinden alınan iznin ardından öğrenciler dış cepheleri, yolları ve duvarları farklı renklerde boyadı.

Resim kursuna ilk katılan 8. sınıf öğrencisi Recep Akyol, Güzel sanatlar lisesine gitmeyi hedeflediğini, resim yapmayı çok sevdiğini, yeteneğini gönüllü öğretmenleri Ali Rıza Başarır sayesinde geliştirme fırsatı buldukları için mutlu olduğunu vurguladı.

Eğitimin ardından sokağı boyadıklarını anlatan Berra Mutlu, başka sokakları, parkları ve ilçe merkezindeki köprüyü boyayacaklarını dile getirerek, "Çok güzel oldu. Hafta sonları canım sıkılıyordu. Buraya geldiğim için çok mutluyum hem de öğreniyorum. Kurs ama bu bana eğlence gibi geliyor" diye konuştu.