Minibüslerinin Camlarına Özgecan Aslan'ın Resimleri Astılar
Haberler » Güncel » Minibüslerinin Camlarına Özgecan Aslan'ın Resimleri Astılar - Haber

Minibüslerinin Camlarına Özgecan Aslan'ın Resimleri Astılar

Edirne'de minibüs şoförleri, Özgecan Aslan'ın öldürülmesini, araçlarına astıkları afişlerle protesto etti.

Minibüslerin camlarına yapıştırılan afişlerde, Özgecan Aslan'ın resmi ve "Özgecan Aslan, seni unutmayacağız, unutturmayacağız" yazısı yer alıyor.

Toplu Ulaşım Sistemi Başkanı Hakan Giyik, gazetecilere yaptığı açıklamada, üniversite öğrencisi Aslan'ın vahşice öldürülmesinin herkes kadar kendilerini de üzdüğünü söyledi."Cinayeti işleyenin bir minibüs şoförü oluşu, bizleri tam anlamıyla kahretmiştir" diyen Giyik, cinayeti camia olarak lanetlediklerini vurguladı.

Giyik, bu işten ekmeğini kazanan, insanların canlarını, mallarını hatta yeri geldiğinde namuslarını emanet ettikleri bir meslek grubu olarak yaşananları hazmedemediklerini ifade eden Giyik, "Yaşanan vahşi cinayeti de araçlarımıza astığımız afişlerle lanetliyor, Özgecan Aslan cinayetinin ülkemizde yaşanan son kadın cinayeti olmasını diliyoruz. Acılı ailenin başı sağ olsun" diye konuştu.

Minibüs şoförleri de cinayete tepki gösterdi.Bu arada, Saraçlar Caddesi'nde toplanan Eğitim-İş ve Büro-İş üyesi bir grup da Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Minibüslerinin Camlarına Özgecan Aslan'ın Resimleri Astılar

Manşet

Haberler