Mini-LED Ekranlı Apple Macbook Pro ve iPad Pro 2020 Yılında Gelebilir

Mini-LED Ekranlı Apple Macbook Pro ve iPad Pro 2020 Yılında Gelebilir

Apple OLED mi? Micro-LED mi? derken Mini-LED teknolojisini Macbook Pro ve iPad Pro modellerinde kullanmaya hazırlanıyor Apple ile ilgili tahminlerinde şu ana kadar oldukça başarılı olan ve bu sayede Apple haberleri üne kavuşan Ming-Chi Kuo'nun açıklamalarına göre Apple 2020 yılında tanıtmayı planladığı Macbook Pro ve iPad Pro modellerinde Mini-LED teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor.

Mini-LED Ekranlı Apple Macbook Pro ve iPad Pro 2020 Yılında Gelebilir
04.12.2019 11:01 | Son Güncelleme: 04.12.2019 11:02

Apple OLED mi? Micro-LED mi? derken Mini-LED teknolojisini Macbook Pro ve iPad Pro modellerinde kullanmaya hazırlanıyor

Apple ile ilgili tahminlerinde şu ana kadar oldukça başarılı olan ve bu sayede Apple haberleri üne kavuşan Ming-Chi Kuo'nun açıklamalarına göre Apple 2020 yılında tanıtmayı planladığı Macbook Pro ve iPad Pro modellerinde Mini-LED teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. Kuo'nun açıklamalarına göre 2020 yılı iPad Pro modellerinde yeni A14X işlemcisinin kullanılabileceği de belirtiliyor.

Geçtiğimiz ay 16″ Macbook Pro modelini satışa çıkaran Apple, bu modelin ekranında herhangi bir değişiklik gerçekleştirmemiş, 13″ ve 15″ Macbook Pro modelleri ile aynı ekranı kullanmıştı. Aslında 16″ Macbook Pro satışa sunulmadan evvel Micro-LED teknolojisine sahip ekranla gelebileceği kulislerde çok konuşulmuştu.

Evet evet yanlış okumadınız, Micro-LED. Aslında Ming-Chi Kuo'nun duyumu üzerine Mini-LED teknolojili yeni Macbook Pro ve iPad Pro ekranlarından bahsederken, daha önceleri kulislerde Apple'ın yeni Macbook Pro ve iPad Pro modelleri için Micro-LED ekran teknolojisi telaffuz ediliyordu.

Micro-LED teknolojisi Mini-LED teknolojisine göre oldukça yeni. Bu sebeple Apple'ın biraz önünü görmesi açısından en erken 2021 yılından evvel bu maceraya atılmayacağını öngörebiliriz.

Ancak Mini-LED teknolojisinde durum farklı. Mini-LED teknolojisinin OLED teknolojisine göre üretiminin daha kolay olması ve maliyetinin daha düşük olmasının yanında, ekran sararması ve yanması gibi durumlarda söz konusu olmuyor.

Mini-LED ekranların, OLED ekranlara oranla daha ince ve hafif olduğu, geniş renk yelpazesi sunduğu, yüksek kontrast ve HDR desteğine sahip olduğu biliniyor. Tabii böyle bir üretim durumunda ekran tedarikçisi de Samsung yerine LG olmuş oluyor. Çünkü iki Güney Kore meşeli firma farklı ekran teknolojileri üretiyor.

Birçok analist Ming-Chi Kuo'nun 2020 yılının üçüncü çeyreğini işaret etmenize rağmen, Mini-LED ekran teknolojili modellerin en erken 2021 yılında gelebileceğini belirtiyor. 2020 yılının Apple ürünleri için nasıl bir yıl olacağı ve tüketicilere neler sunacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Yüksek Teknoloji

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Mini-LED Ekranlı Apple Macbook Pro ve iPad Pro 2020 Yılında Gelebilir - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 01:21:16. #1.15#
title