Mindanao Haberleri

Mindanao haber, Mindanao son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mindanao - 13.07.2017
Filipinler'de Vietnamlı Rehinenin Cesedi Bulundu
Batı Mindanao Komutanlığı Sözcüsü Yüzbaşı Jo-Ann Petinglay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Vietnam vatandaşı Tran Viet Van'ın Sulu kentine bağlı Barangay köyünde silahla vurulmuş halde bulunduğunu belirtti.
Mindanao - 12.07.2017
Filipinler Savaş Uçağı Kendi Askerlerini Vurdu: 2 Ölü, 11 Yaralı
Ordu Sözcülerinden Albay Edgard Arevalo, yaptığı açıklamada, 23 Mayıs'ta sıkıyönetim ilan edilen Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinde bir savaş uçağının, hedefini tutturamayarak askerlerin yakınındaki bir binayı vurduğunu söyledi.
Mindanao - 12.07.2017
Filipinler'in Güneyinde Çatışma
CPP ve NPA'yı temsil eden Filipinler Ulusal Demokratik Cephesi (NDFP) Başmüzakerecisi Fidel Agcaoili, cephenin internet sayfasından geçen ay yaptığı açıklamada, silahlı kanadına, Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinde terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı Maute örgütü militanlarıyla mücadele eden güvenlik güçlerine saldırmamaları çağrısında bulunmuştu.
Mindanao - 12.07.2017
Filipinlilerden Mindanao'daki Sıkıyönetime Destek
Filipinler'de halkın yarısından fazlasının, Mindanao eyaletinde 23 Mayıs'ta ilan edilen sıkıyönetimi desteklediği bildirildi.
Mindanao - 05.07.2017
Filipinler'de 2 Vietnamlı Rehine Ölü Bulundu
Batı Mindanao Komutanlığından Tümgeneral Carlito Galvez, Vietnam vatandaşı Hoang Thong ve Hoang Va Hai'nin cesetlerinin Basilan Adası'ndaki Sumisip kasabasında bölge sakinleri tarafından bulunduğunu belirtti.
Mindanao - 04.07.2017
Filipinler'de Sıkıyönetimin İptali Talebine Ret
Filipinler'de Yüksek Mahkeme, terör örgütü DEAŞ bağlantılı Maute örgütünün kuşatması altındaki Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinde ilan edilen sıkıyönetimin iptaline ilişkin dilekçeleri geri çevirdi.
Mindanao - 01.07.2017
Filipinler Hükümeti ve Mikc'den Uyuşturucuyla Mücadele Anlaşması
Filipinler'in güneyindeki Müslüman direniş hareketi MİKC ile hükümet, 27 Mart 2014'te Mindanao bölgesine kalıcı ve sürdürülebilir barış getirilmesini öngören Bangsamoro Barış Anlaşması'nı imzalamıştı.
Mindanao - 28.06.2017
Filipinler'de Kuşatma Altındaki Marawi'de 17 Kişinin Cesedi Bulundu
Filipinler'de, terör örgütü DEAŞ bağlantılı Maute örgütünün kuşatması altındaki Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinde 17 kişinin cesedinin bulunduğu bildirildi.
Mindanao - 28.06.2017
Filipinler'de Marawi'yi Kuşatan Maute'den Pazarlık Talebi
Filipinler'de Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentini bir aydan uzun süredir kuşatma altında tutan terör örgütü DEAŞ bağlantılı Maute örgütünün liderlerinden Abdullah Maute, gözaltındaki anne ve babasının serbest bırakılması karşılığında, rehin tuttukları Rahip Teresito Suganob'un...
Mindanao - 28.06.2017
Tika'dan Filipinler'de Arama Kurtarma Faaliyetlerine Destek
TİKA, 2015'ten beri Filipinler'deki faaliyetlerini yoğunlaştırdı. Kurum Manila, Luzon, Visayas ve Mindanao bölgelerinde yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yürütüyor.
Mindanao - 24.06.2017
Filipinler'de Kuşatma Altındaki Marawi'de 8 Saatlik Ateşkes
Filipinler'de, terör örgütü DEAŞ bağlantılı Maute örgütünün kuşatması altındaki Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinde 8 saatlik ateşkes ilan edildiği bildirildi.
Mindanao - 22.06.2017
Filipinler, Endonezya ve Malezya Terörle Mücadelede İş Birliği Yapacak
Görüşmeye katılanlardan Genelkurmay Başkanı Eduardo Ano, terör örgütü DEAŞ bağlantılı Maute örgütünün Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentini bir aydır kuşatmasında tuttuğunu anımsatarak, "Marawi'deki başkaldırı nedeniyle burada yerlerinden edilenlerin Asya'ya gideceğini düşünüyoruz, Filipinler mıknatıs gibi.
Mindanao - 21.06.2017
Filipinler'de Çatışmaların Sürdüğü Marawi Yeniden İnşa Edilecek
Filipinler hükümeti, terör örgütü DEAŞ bağlantılı Maute örgütünün kuşatması altındaki Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentini yeniden inşa etmeye başladı.
Mindanao - 18.06.2017
Filipinler'de Ebu Seyyaf'ın Elindeki Vietnamlı Rehine Kurtarıldı
Filipinler ordusu, 23 Mayıs'tan beri Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentini kuşatan DEAŞ bağlantılı Maute örgütüyle mücadele ediyor.
Mindanao - 17.06.2017
Filipinler'de İsyancılardan "Hükümet Güçlerine Saldırmayın" Çağrısı
Filipinler Ulusal Demokratik Cephesi (NDFP), silahlı kanadına Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinde terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı Maute örgütü militanlarıyla mücadele eden güvenlik güçlerine saldırmamaları çağrısında bulundu.
Mindanao - 16.06.2017
Filipinler'de Terör Örgütü Maute'den Kurtulanları Hastalık Öldürdü
Filipinler'de terör örgütü DEAŞ bağlantılı Maute örgütünün kuşatması altındaki Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinden tahliye edilenlerden en az 59'u çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle hayatını kaybetti.
Mindanao - 16.06.2017
Filipinler'de Ohal Çerçevesinde En Az 300 Kişi Gözaltına Alındı
DEAŞ bağlantılı Muate isimli örgüt Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentini kuşatmaya almış, örgüt militanlarıyla mücadele için eyalette olağanüstü hal ilan edilmişti.
Mindanao - 15.06.2017
ABD Birlikleri Marawi'de Filipinler Ordusuna Destek Sağlıyor
Filipinler'de terör örgütü DEAŞ bağlantılı Maute örgütünün kuşatması altındaki Mindanao eyaletine bağlı Marawi kenti yakınlarında ABD birliklerinin beklediği bildirildi.
Mindanao - 13.06.2017
Analiz - Güneydoğu Asya'da Terör Endişesi
- Tıkanan barış süreci Marawi, ülkenin güneyinde yüzyıllardır Müslüman Moro halkının vatanı kabul edilen Mindanao Adası'nın önemli şehirlerinden biri.
Mindanao - 12.06.2017
Filipinler'de En Az 70 Polis Kayıp
Filipinler'de sıkıyönetim altındaki Mindanao eyaletine bağlı Marawi'de, 23 Mayıs'tan beri devam eden çalışmalarda en az 70 polisin kayıp olduğu bildirildi.
Mindanao - 09.06.2017
Filipinler'de "Terör Şüphelileri" Hakkında Yakalama Kararı
Filipinler'de olağanüstü hal ilan edilen Mindanao eyaletinde silahlı isyancı gruplarla bağlantılı olduğu iddia edilen kişiler hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
Mindanao - 08.06.2017
Filipinler'de Eski Belediye Başkanına Gözaltı
Filipinler'de sıkıyönetim ilan edilen Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinin eski belediye başkanı, başkaldırı şüphesiyle gözaltına alındı.
Mindanao - 06.06.2017
Filipinler'de Kuşatma Üçüncü Haftasında
Filipinler'de sıkıyönetim ilan edilen Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinde terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı Maute örgütü militanları ile ordu mensupları arasındaki çatışmalar üçüncü haftasına girdi.
Mindanao - 05.06.2017
Filipinler'deki Sözde Deaş Varlığı
Filipinler Başkanlık Sözcüsü Ernesto Abella, Savunma Bakanı Ryacudu'nun söylediklerine arka çıkarak bölgesel ve küresel suç karşıtı çabaların hızlandırması gerektiğini söyledi. Abella, "Suçlu ve asilerin ulusal sınırlara saygısı yok. Onlar bölgemiz ve uluslar arası toplum için bir sorun teşkil etmekte. Hükumetimiz terörizmle yapılan küresel mücadelenin bir parçası olarak ve Filipinlerdeki barış ve düzeni ilerletme çabası içinde bu insanları adalete teslim etmek için görevini sürdürmeye kendini adamıştır" dedi. Abella, Marawi'de mevcut şiddet olaylarının Filipinli ve uluslararası suçlular tarafından başlatıldığına ve Mindanao'nun güney bölgesinin uzun zamandır Endonezya ve Malezya dahil adaletten kaçanların sığınağı olarak kullanıldığına dair ellerinde bulguların olduğunu sözlerine ekledi.
Mindanao - 05.06.2017
Analiz - Asya-Pasifik'te Tehditler ve Güvenlik Politikaları
- DEAŞ yeni bir güvenlik tehdidi Bu yılki toplantılarda, Kuzey Kore'nin hiç de vazgeçme niyetinde olmadığı füze denemelerinin yol açtığı tehdit, Çin'in Güney Çin Denizi'ndeki egemenlik iddiası ve bu iddianın askeri ve sivil yapılanmalar şeklinde pratiğe dökülen biçiminin yanı sıra, bölgeyi yakından takip edenler için pek de süpriz olmayan yeni bir gündem maddesi vardı. O da kısa bir süre önce Filipinler'de DEAŞ özentili 'Maute' adlı terör yapısının Mindanao Adası'nda Marawi şehrindeki isyan girişimiydi.
Mindanao - 04.06.2017
Filipinler'de 4 Saatlik Ateşkes İlan Edildi
Filipinler'de sıkıyönetim ilan edilen Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinde ordu ve terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı Maute örgütü militanları arasındaki çatışmalarda dört saatlik insani ateşkes ilan edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mindanao Haberleri | Mindanao Haber - Haberler - Sayfa 8 - Mindanao haberleri, son dakika mindanao haber ve gelişmeleri burada. Filipinler'de Kongre Sıkıyönetimin Uzatılmasına Karar Verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 09:03:34. #1.16#

title