Haberler » Ekonomi » Haber

Milyoner Fuarı İlk Kez Türkiye'de

Dünyanın En Lüks Fuarı Olarak Bilinen Milyoner Fuarı, Amsterdam, Moskova, Münih, Dubai ve Şangay'ın Ardından Cnr Expo Fuarcılık ve Gijrath Medya Grup İşbirliği ile Gelecek Sene İstanbul'da Düzenleniyor.

Milyoner Fuarı İlk Kez Türkiye'de

Dünyanın en lüks fuarı olarak bilinen Milyoner Fuarı, Amsterdam, Moskova, Münih, Dubai ve Şangay'ın ardından CNR Expo Fuarcılık ve Gijrath Medya Grup işbirliği ile gelecek sene İstanbul'da düzenleniyor.

30 Ekim-2 Kasım 2008 tarihinde gerçekleşecek organizasyonun tanıtımı için bugün Kuruçeşme'de bulunan Les Ottoman Otel'de bir basın toplantısı düzenleyen CNR Expo Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Eren ve Gijrath Medya Grup Yetkilisi Artie Van Hooren fuarla ilgili bilgi verdi. CNR Expo Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Eren, Türkiye'de ilk kez düzenlenecek olan Milyoner Fuarı'nın Formula 1 gibi önemli bir organizasyon olduğuna dikkat çekerek, "Fuar ülkemize yüklü miktarda dolar getirecek" dedi.

Ünlü markaların en lüksü ve en pahalılarının bu fuarda sergileneceğine dikkat çeken Eren, "Bizim getirdiğimiz döviz ihracattan sayılmasa da, bu fuarla birlikte ülkeye ciddi miktarda döviz giriş yapacak. 30 bini aşkın ziyaretçi bekliyoruz. Türkiye'de 20 bini aşkın dolar milyoneri var. Ayrıca Türkiye'nin çevresinde bulunan ülkelerde de 300 bini aşkın dolar milyoneri var. Bunları da bu fuara bekliyoruz" diye konuştu. Eren, Türkiye'nin giderek zenginleşen bir ülke olduğunu vurgulayarak, "Kazanılan paranın

harcanması da ayrı bir kültür. Bu fuarın ana teması paranın harcanması için oluşan kültürü sunmak. Bu fuara katılacakların kalacakları yerler ve İstanbul'da geçirecekleri tatili de göz önüne alınsak 10 milyon Euro gibi bir rakamın fuar sayesinde Türkiye'ye gelmesi bekliniyor" diye bildirdi.

Eren'in ardından sözü alan Gijrath Medya Grup Yetkilisi Van Hooren de İstanbul'un büyüyen bir ekonomiye sahip olmasından dolayı bu şehri tercih ettiklerini belirtti. "4-5 yıldır Türkiye'nin önde gelen firmalarıyla organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Onlardan elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda bu fuarın İstanbul'da yapılmasına karar verdik" diyen Hooren, Milyoner Fuarı'nın mesajının "Hayatınızı yaşayın, hayallerinizi kucaklayın, fuarın zevikini çıkarın" olduğunu ifade etti.

Öte yandan, fuara geleceklerin belirlenme kriteriyle ilgili bir soru üzerine Ceyda Eren, Moskova'da bu fuara giriş 35 Euro, bunu baz alarak fiyat koyacağız. Az önce belirttiğim gibi Türkiye'de 20 bini aşkın dolar milyoneri var. Buraya geleceklere de gelir vergilerini inceleyerek karar vereceğiz" dedi.

(EY-SŞ-ÖK-E)