Millilerin Kampında Bir Şok Daha

A Milli Futbol Takımı'nda Servet Çetin'in Sakatlık Haberinden Sonra Gökhan Gönül'den de Üzücü Bir Haber Geldi.

Millilerin Kampında Bir Şok Daha

A Milli Futbol Takımı'nda Servet Çetin'in sakatlık haberinden sonra Gökhan Gönül'den de üzücü bir haber geldi.

Sezonun son bir ayında ağrılarına karşın takımında oynayan ve fiziksel düşüşü dikkat çeken Gökhan Gönül'ün sağ ayağındaki sıkıntısı sürünce bugün kontrolden geçirildi. Gökhan Gönül, özellikle dönüşlerdeki rahatsızlığı nedeniyle ligin son haftalarında yüzde 100 performansla oynayamadığını belirtti. Yapılan tıbbi kontroller ve çekilen MR sonucunda Gökhan Gönül'ün sağ ayak ikinci tarak kemiğinde ödem belirlendi ve en az 3 hafta tam kapasiteyle antrenmanlara katılamayacağı ortaya çıktı.

Milli Takım doktorları, futbolcunun bu koşullarda yükleme yapamayacağını, yapsa da performansının soru işareti olacağını teknik heyete bildirdiler. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalya'ya antrenman yapmak amacıyla değil, tatil ve takımı kaynaştırma hedefiyle geldiklerini vurgulayarak "Henüz çalışmalara başlamadan sakatlıkların ortaya çıkması çok üzücü. Volkan ve Servet'in durumlarından haberdardık ama Gökhan Gönül'ün sakatlığı bizim için tatsız bir sürpriz oldu" dedi.

Terim, Gökhan Gönül hakkında son kararını gelişmelere göre önümüzdeki günlerde verecek. Milli Takım'ın 20 oyuncu ve 3 kaleciden oluşan Euro 2008 kadrosunu 28 Mayıs'ta UEFA'ya bildirmesi gerekiyor.

(MFS-MFS-OK-S)