Milliler Viyana'da İlk Antrenmanını Yaptı

Milliler Viyana'da İlk Antrenmanını Yaptı

13. Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalinde Hırvatistan ile Viyana'da Karşılaşacak Olan (A) Milli Futbol Takımı, Öğle Saatlerinde Avusturya'nın Başkentine Geldi.

Milliler Viyana'da İlk Antrenmanını Yaptı

13. Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalinde Hırvatistan ile Viyana'da karşılaşacak olan (A) Milli Futbol Takımı, öğle saatlerinde Avusturya'nın başkentine geldi.

Ay-yıldızlı ekip, cuma günü yapacağı maçın ilk hazırlığını da bugün Viyana'nın 90 kilometre dışındaki Krems kasabasında yaptı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı antrenman sahasında, idmanı izlemeye gelen gurbetçiler, tek tek aranarak içeri alındı. Çalışmayı, yerli ve yabancı çok sayıda basın mensubu izlerken, yaklaşıp 2 bin kadar gurbetçi taraftar da tribünlerde yer aldı. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, taraftarların milli takımı tribüne çağırması üzerine teknik heyet ve tüm takımı ele tutuşturarak zincir oluşturdu ve tribünleri selamladı.

Antrenmanın ıslak zeminde yapılmasını isteyen, ancak sahanın ıslanmaması üzerine görevlileri uyaran Fatih Terim'in imdadına yağan yağmur yetişti. Kısa süreli yağan yağmur, sahanın zeminini ıslatmaya yetti.

Terim yönetiminde yaklaşık 2 saat süren çalışmaya, şampiyonayı kapatan Emre Güngör ile sakatlıkları süren Emre Belözoğlu ve Servet katılmazken, diğer futbolcular, uzun süreli ısınma ve açma-germenin ardından dar alanda kısa paslaşmalar yaptı.

Bu arada kırmızı kart cezalısı Volkan'ın yerine bu maçta kaleyi koruyacak Rüştü ile kaleci antrenörü Eser Özaltındere özel olarak ilgilendi.

Öte yandan, maçın yapılacağı 80 bin kişilik Ernst Happel Stadı'nda Türk taraftarlara 7 bin 500 kişilik bilet ayrıldığı öğrenildi.

Kaynak: AA