Milliler Türkiye Yolunda

Milliler Türkiye Yolunda

Londra Olimpiyat oyunlarında mücadele eden millilerimiz Türkiye'ye hareket etmek üzere Londra Heathrow Havalimanı'na geldi.

Milliler Türkiye Yolunda

Olimpiyat oyunlarında mücadele eden millilerimiz 'ye hareket etmek üzere Londra Heathrow Havalimanı'na geldi.

Havalimanının sporcular için ayrılan özel olimpiyat terminalinden geçen Türk sporcular, Türkiye saatiyle akşam 20.00'de İstanbul Atatürk Havalimanı'na inecek.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Dr. de olimpiyatlarda iki madalya sahibi olarak başarılı bir çıkış gösteren tekvando sporu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu Londra Olimpiyatları tekvando için çok başarılı geçti, çok uzun çalışmalarla buraya geldik. Şunu hedeflemiştik bu olimpiyat biter bitmez öbür olimpiyat başlamış gibi çalışalım.Yani hedefimizi büyük tutalım. Altın madalya alalım.Teknik heyetle programımızı ona göre yaptık. Gece gündüz çalıştık. Dünyadaki en önemli sporcuların tahlilini yaptık. Kendi sporcularımızın kabiliyetlerini test ettik ve buraya geldik'

'OLİMPİYATLARDA İNANIN KUZULAR BİLE KURT OLUYOR

Bu olimpiyatlarda tekvando sporunun güreşin yerini aldığını söyleyen Şahin olimpiyatların çok zor olduğunu dile getirerek, 'Olimpiyatlarda inanın kuzular bile kurt oluyor.Olimpiyatlara ülkeler inanılmaz hazırlanıyor. Geldik, ortama baktık, kokladık ve dedik ki Allahın izniyle bu altın madalyayı burdan çıkaracağız. Üç sporcumuz var her zaman söylüyorum üçünün de zirve oynama şansı var. Bu kadar iddialı mısın diye soruyolardı. Evet işimizi yaptık. Burda altın madalyanın olabileceğini biliyorduk.

Çok zorlu ve güzel maçlar yaptıklarını söyleyen Şahin, Servet ile altın Nur ile gümüş madalya yakaladıklarını vurgulayarak Bahri ile üzüldüklerini belirtti. Metin Şahin, 'Bahri, ucundan döndü madalyanın. Rahat bir maç yapamadı ama Bahri her zaman gönlümüzün şampiyonudur. Teknik direktörümüzün de verdiği tüm veriler doğru çıktı. Başarılı bir şekilde Türkiye'ye dönüyoruz. Gururluyuz. Mutluyuz. Ülkemize bu sevinci yarattığımız için çok mutluyuz. Bütün ülkemize hayırlı olsun. Bizleri destekleyen televizyonları başında bizleri dua eden herkese burdan teşekkür ediyorum'dedi.

Şahin, Türkiye'de tekvando sporu ile ilgilenen çok sayıda gencin olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler