Milliler Gol Çalıştı

2008 Avrupa Şampiyonası'na Hazırlanan Türkiye, Bu Akşam Basın ve Taraftara Açık Yaptığı Antrenmanla Çalışmalarını Sürdürdü.

Milliler Gol Çalıştı

2008 Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan Türkiye, bu akşam basın ve taraftara açık yaptığı antrenmanla çalışmalarını sürdürdü.

Teknik Direktör Fatih Terim yönetiminde yapılan çalışmaya, sakatlığı devam eden Tuncay Şanlı katılmadı. Tuncay, milli takım doktorlarının nezaretinde düz koşu yaparken, sakatlığı büyük ölçüde düzelen Hamit Altıntop ise takımla birlikte çalıştı.

Fatih Terim, antrenmanda mili takımı iki ayrı gruba ayırarak gol çalışması yaptırdı. Sabri, Servet, Gökhan, Hakan, Hamit, Emre Belözoğlu, Aurelio, Mevlüt, Arda ve Nihat beyaz, diğer oyuncular ise kırmızı yelek giydi.

Tuncay'ın eksikliğinde antrenör Oğuz Çetin, kırmızı takımda oynadı. İki takım daha sonra çift kale maç yaptı. Fatih Terim, antrenmanı sık sık keserek, hata yapan oyuncuları uyardı. Nihat, Mevlüt ve Arda daha sonra Semih, Kazım ve Gökdeniz ile yer değiştirdi. As oyunculardan kurulu beyaz takım, Emre Belözoğlu'nun attığı iki golle yedek oyunculardan kurulu kırmızı takımı 2-0 yendi.

Çalışmanın son bölümünde ay-yıldızlı oyuncular, üçlü hücum organizasyonlarıyla gol çalışması yaptı. Karşılaşmayı yaklaşık 500 gurbetçi de izledi. Gurbetçiler, bol bol teknik heyet ve oyunculara tezahürat yaparken, antrenman bitiminde de ay-yıldızlı oyunculardan imza almak ve fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştılar.